لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای تلفات سنگین به طالبان در ولایت فراه


طالبان مسلح در مورد این ادعا چیزی نگفته اند.

مقام‌های ولایت فراه می‌گویند که شب گذشته در نتیجه عملیات‌های نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی‌های پشت رود و بالابلوک این ولایت، ۴۰ طالب مسلح به شمول "سه قومندان مشهور" آنان کشته شدند.

ناصر مهری، سخنگوی والی فراه گفت که شب گذشته نیروهای امنیتی افغان و نیروهای مأموریت حمایت قاطع، مواضع گروه طالبان را در ولسوالی پشت رود این ولایت هدف قرار دادند که در نتیجه آن ۳۸ تن از طالبان مسلح به شمول یک قومندان آنان کشته شدند.

آقای مهری افزود که شب گذشته پس از حمله گروهی طالبان مسلح بر پوسته‌های نیروهای امنیتی افغان، قوای افغان با همکاری نیروهای مأموریت حمایت قاطع، علیه مواضع طالبان عملیات زمینی و هوایی را انجام دادند.

آقای مهری گفت که در این عملیات یک قومندان طالبان موسوم به "ابراهیم بلندی" مشهور به " جُبَیر" با ۳۷ تن از جنگجویان این گروه در قریه "تینک" ولسوالی پشت رود ولایت فراه کشته و چهار تن دیگر آنان مجروح شدند.

به گفته آقای مهری در این عملیات، دو سرباز نیروهای امنیتی افغان نیز مجروح شده اند.

همچنان محمد عارف رضایی، معاون سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان گفت که در یک عملیات دیگر علیه گروه طالبان در منطقه "شیوان" ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، دو قوماندان طالبان به نام‌های "ملاعبدالقیوم" و "ملاحسام الدین" کشته شده اند.

آقای رضایی افزود که در این عملیات یک نیروی امنیتی افغان نیز کشته شده است.

اما گروه طالبان ادعا کرده اند که در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ۵ سرباز افغان کشته و ۸ تن آنان مجروح شده اند.

این گروه در مورد ادعای مقام‌های ولایتی فراه مبنی بر تلفات وارد شده به آنان، چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG