لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای تلفات سنگین طالبان در هرات و فراه


مقام‌های افغان در غرب افغانستان ادعا کرده اند که طالبان در جریان عملیات‌های نظامیان افغان در ولایت‌های هرات و فراه تلفات سنگین را متحمل شده اند.

جیلانی فرهادی سخنگوی والی مدعی است که نیروهای امنیتی افغان در جریان عملیات "عزم خالد ۲۱" در ولسوالی شیندند این ولایت ۷۵ جنگجوی گروه طالبان را کشته و ۲۵ تن دیگر را زخمی کرده اند.

به گفتۀ وی، این عملیات از چند روز به این سو به صورت مشترک از سوی پولیس نظم عامه، پولیس ملی و پولیس سرحدی، اردوی ملی، قطعه خاص پولیس و امنیت ملی در روستاهای سرایک، میرحیدر، ده علی بیک، ده نو، ده پهلوان و عزیز آباد ولسوالی شیندند هرات راه اندازی شده است.

سخنگوی والی هرات گفت که در این عملیات، به شمول ملا صمد معاون والی نام نهاد طالبان برای این ولایت، چندین تن از فرماندهان طالبان کشته و ۱۲ تن به ظن فعالیت‌های هراس‌افگنانه نیز بازداشت شده اند.

این مقام محلی هرات همچنان ادعا کرد که در جریان بمباردمان هوایی قوای افغان؛ شش قرارگاه مخالفین مسلح دولت در منطقه "زیرکوه" شیندند از بین رفته و ده‌ها واسطه نظامی و نقلیه گروه طالبان نیز منهدم شده است.

همزمان اقبال باهر، سخنگوی پولیس فراه نیز گفت، در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی و دفاعی این ولایت با گروه طالبان در روستای "گنج آباد و شیوان" ولسوالی بالابلوک ۱۶ طالب مسلح کشته و ۱۳ تن دیگر شان شدیداً مجروح شده اند.

آقای باهر افزود، این درگیری از نیمه شب گذشته شروع و تا بامداد امروز دوشنبه ادامه داشت.

به گفتۀ وی، با اینکه در جریان این درگیری به سربازان افغان آسیبی نرسیده است؛ اما در انفجار یک ماین کنار جاده دو سرباز اردوی ملی در این ولایت فراه کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

گروه طالبان تا به حال در مورد تلفات شان تبصره نکرده اند.

XS
SM
MD
LG