لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات افغان: اتهامات جرایم جنگی نظامیان آسترالیایی بررسی شود


عکس از آرشیف.
عکس از آرشیف.

سفارت افغانستان در آسترالیا خواهان بررسی و تحقیق در مورد اتهام‌های جرایم جنگی "قطعه ویژهٔ نیروهای هوایی آسترالیا" در جریان ماموریت شان در افغانستان شده است.

بربنیاد خبرنامه سفارت افغانستان در آسترالیا، شبکه تلویزیونی (ABC) آسترالیا مستندی را در مورد "اتهامات جدی جرایم جنگی قطعه ویژهٔ نیروهای هوایی آسترالیا (SAS)" به نشر رسانیده است.

در خبرنامه سفارت افغانستان در آسترالیا آمده است:"این سفارت خواهان بررسی و تحقیق کامل، غیر جانبدارانه و به موقع اتهامات مذکور می‌باشد و به دستگاه قضایی و سایر مراجع ذیربط کشور میزبان در این زمینه اعتماد دارد".

مقام‌های سفارت افغانستان گفته اند در صورتی که اتهام‌های مطرح شده ثابت گردد، آنان خواستار "مجازات بدون قید و شرط مرتکبین آن اند."

این سفارت‌ تاکید کرده که موضوع را از نزدیک دنبال می‌کند و حکومت افغانستان را از نتیجه بررسی‌های دولت آسترالیا در جریان قرار خواهد داد.

در مستندی که به تازگی منتشر شده یک سرباز آسترالیایی به قتل غیرنظامیان افغان توسط همکارانش اعتراف کرده است.

برادین چمپن، عضو پیشین نیروهایی هوایی آسترالیا در افغانستان که در سال ۲۰۱۲ به ماموریت در این کشور گماشته شد، به تلویزیون ABC آسترالیا گفته است که شاهد قتل تعدادی از غیرنظامیان توسط همکارانش بود.

این در حالیست که حدود دو هفته قبل، محکمه بین‌المللی هاگ نیز اعلام کرد که در مورد جنایات جنگی و جنایات ضد بشری در افغانستان تحقیق می‌کنند.

XS
SM
MD
LG