لینک های دسترسی

Breaking News

آخرین تلاش نامزدان کانگرس امریکا برای کسب آراء مردم


نامزدان انتخابات میان دوره ای کانگرس در سراسر ایالات متحده امریکا آخرین تلاش های شان را برای به دست آوردن رای مردم به خرج می دهند.

قرار است انتخابات میان دوره ای کانگرس ایالات متحده امریکا روز سه شنبه برگزار شود. نتایج نشان خواهد داد که کدام حزب می تواند کنترول کانگرس را برای دو سال باقی مانده ریاست جمهوری باراک اوباما در اختیار داشته باشد.

اکنون برای نامزادان انتخابات میان دوریی کانگرس ایالات متحده امریکا وقت مهمی است تا حمایت رای دهندگان و متقاعد ساختن رای دهندگانی را کسب کنند که به رای دادن تا حال تصمیم نگرفته اند.

مایکل نون از حزب دموکرات و نامزاد برای مجلس سنا از ایالت جورجیا می گوید: ما به همه از قدرتی یاد آور می شویم که در این انتخابات با حضور و رای شما تفاوتی را به وجود می آورد."

هر دو حزب نام های بزرگترین شخصیت های حزبی خود را در مبارزات انتخاباتی استفاده کرده اند.

مت رامنی و جان مکین، چهره های برجسته از حزب جمهوریخواهان و از سوی حزب دموکرات بل کلنتن رئیس جمهور پیشین و هلری کلنتن، وزیر خارجه پیشین ایالات متحده می باشد.

اما در میان چهره های برجسته مبارزات انتخاباتی دموکرات ها، باراک اوباما رییس جمهور امریکا به طور قابل توجه ای، غایب بوده است زیرا سطح روبه کاهش محبوبیت وی قانونگذاران را واداشت تا از قصر سفید دوری کنند.

اما با این حال، باراک اوباما در یک کمپاین انتخاباتی درایالت میشیگن در هفته گذشته حضور یافت.

باراک اوباما گفت: "می خواهم به شما بگویم که چرا رای دادن شما ضروری است. این کشور توانست که از زمان بروز بدترین رکود اقتصادی پیشرفت واقعی داشته باشد. ما شاهد بودیم که شرکت های امریکایی در چهار و نیم سال گذشته، بیشتر از ده میلیون شغل جدید را برای مردم ایجاد کرد. اقتصاد کشور در شش ماه گذشته سریع ترین رشد اقتصادی را داشته است که در ظرف ده سال شاهد آن نبودیم."

از سوی دیگر، جمهوریخواهان علاقمند اند تا مخالفان دموکرات خود را به رئيس جمهور اوباما ارتباط دهند.

اسکات براون، نامزد انتخاباتی برای مجلس سنا از نیو همشایر می گوید: "اجندای متزلزل اوباما در همین دقایق به پایان می رسد.

توقع برده می شود که جمهوری خواهان به طور چشمگیری کنترول مجلس نمایندگان را حفظ کنند. آنان صرف به شش کرسی در مجلس سنا ضرورت دارند تا کنترول را از دموکرات ها به دست گیرند.

نورم اورنستین، تحلیلگر در انستیتوت امریکن انترپرایز می گوید: "نظریه های نسبتا روشن دیده می شود که این پروسه به طور معمول آن به نفع جمهوریخواهان خواهد بود. جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای با نتایج خوبی رو به رو می شود. کامیابی انتخابات میان دوره ای برای دموکرات ها مشکل به نظر می رسد. گزینه برای حفظ اکثریت در مجلس سنا وجود دارد و جمهوریخواهان چندین راه و گزینه برای حفظ اکثریت در مجلس سنا را دارند.

دموکرات ها تلاش گسترده را برای بسیج رای دهندگان به خرج داده اند و آنان می گویند که نتایج انتخابات میان دوره ای نظر سنجی را غلط ثابت خواهد کرد و در عین حال، جمهوریخواهان از پیروزی انتخابات روز سه شنبه خوشبین به نظر می رسند اما رای دهندگان با رای خود نشان خواهند داد که برنده این دور از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده امریکا کدام حزب خواهد بود.

گزارش: مایکل بومن، خبرنگار صدای امریکا

ترجمه: رویا زمانی

XS
SM
MD
LG