لینک های دسترسی

Breaking News

گسترش اعتراض ایرانی‌ها به خاطر افت ارزش تومان


اعتراضات در اصفهان

اعتراض ایرانی‌ها در برابر کاهش بی سابقه ارزش پول این کشور در برابر دالر و وضعیت رو به وخامت اقتصادی، امروز نیز در برخی شهر های ایران ادامه داشت.

خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داده که اعتراض کنندگان در شهر های ساری، شیراز، اهواز و مشهد امروز در خیابان ها راهپیمایی کردند.

به بنیاد این گزارش، تمام این مظاهره ها بدون اجازه رسمی مقام ها بر پا شد که در نتیجه پولیس با مظاهره کنندگان درگیر شد.

به دنبال وضع مجدد تعزیرات اقتصادی واشنگتن بر تهران، وضعیت اقتصادی ایران به شدت آسیب دیده و ارزش پول این کشور به پایین ترین سطح رسیده است. تا کنون تلاش های حکومت ایران برای جلوگیری از سقوط ارزش پول این کشور ناکام مانده است.

در برخی اعتراضات پولیس ایران با معترضات درگیر شده است
در برخی اعتراضات پولیس ایران با معترضات درگیر شده است

پس از خروج امریکا از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جان، اقتصادی ایران در حالت بد قرار گرفته و ارزش واحد پولی آن کشور هم در مقابل ارز های خارجی به خصوص دالر امریکایی کاهش قابل ملاحظه یافته است.

در پی مشکلات اقتصادی اعتراضات مردمی در سراسر ایران رو به افزایش است، وضعیتی که به باور شماری از کارشناسان ایرانی، مقامات جمهوری اسلامی را تحت "فشار بی سابقه" قرار داده است.

رئیس جمهور ایالات متحده روز دوشنبهحکومت ایران را "ظالم" خواند، اما گفت که "اگر ایران خواسته باشد" او هر زمان و بدون کدام پیش شرط حاضر است تا با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG