لینک های دسترسی

Breaking News

لیونل مسی، عامل شکست امریکا در برابر ارجنتاین


People walk in a field of fireweed, or Kochia scoparia, at the Hitachi Seaside Park in Hitachinaka, Japan.Fireweed is a grass bush that takes on a bright red color in autumn.

تیم فوتبال ارجنتاین، شب گذشته در رقابت نیمه نهایی جام کشور های امریکا، تیم ایالات متحده را با نتیجه ۴-۰ شکست داد و یکبار دیگر به دور نهایی این جام راه یافت.

لیونل مسی، کپتان و مهاجم تیم ارژنتاین و ستارۀ تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا نه تنها گول زیبایی را به ثمر رساند که دو گول دیگر را نیز خودش زمینه ساز شد و به زنندۀ توپ پاس داد.

گول دوم ارژنتاین که پس از یک ضربۀ آزاد مسی از فاصلۀ ۲۵ متری گول ضربه زده شد، دروازه بان امریکایی را که ۱۸۸ سانتی متر قد داشت، عبور کرد و پس از تماس کوچک با تیر افقی دروازه وارد جال شد.

مسی، هواخواهان زیادی در سرتاسر جهان به ویژه ایالات متحده دارد، اما این گول مهاجم ارجنتاینی گویا طرفداران امریکایی مسی را به فکر واداشت که آیا به خاطر گول زیبای وی به شور و شعف بپردازند یا اینکه به خاطر دومین گول خوردۀ ایالات متحده و اشتباه سنگین دروازه بان امریکایی، متاثر گردند.

مبصرین فوتبال از پیش، رقابت میان این دو کشور را یک جانبه عنوان کرده و بیشتر جانب ارجنتاین را گرفته بودند.

در رقابت شب گذشته تیم ارجنتاین ۶۷ درصد کنترول توپ را با خود داشت، حالانکه کنترول توپ بازیکنان امریکایی به ۳۳ درصد می رسید. آبی پوشان ارجنتاینی ۶۲۲ پاس را با هم رد و بدل کرده بودند حالانکه میان بازیکنان امریکایی ۲۵۳ پاس رد و بدل شد.

عمده ترین موضوع که برتری ارجنتاین را در برابر تیم فوتبال ایالات متحده رقم می زد اینست که مهاجمین ارجنتاین ۱۱ بار دروازه ایالات متحده را هدف گرفتند حالانکه امریکایی ها حتی یکبار هم موفق نشدند.

کپتان تیم فوتبال ارژنتاین که نقش عمدۀ را در شکست ایالات متحده بازی کرد.
کپتان تیم فوتبال ارژنتاین که نقش عمدۀ را در شکست ایالات متحده بازی کرد.

با گول که لیونل مسی پس از ضربۀ آزاد وارد دروازۀ تیم ایالات متحده کرد، رقم گول های زده اش با لباس تیم ملی ارجنتاین به ۵۴ رسید و لقب بیشترین گول زن ارجنتاینی را در تاریخ فوتبال آن کشور کسب کرد.

گراردو مارتینو ابراز خورسندی کرده می گوید ازینکه مسی با بهترین بازی این لقب را به دست آورد "بسیار خوشحال است."

آقای مارتینو از کارکردگی تمامی بازیکنان تیمش ستایش به عمل آورده گفت "یک کارکردگی تیمی و گروهی را شاهد بودیم و به همان دلیل هیچ گزینۀ را به تیم حریف نگذاشتند. فکر می کنم در ۹۰ دقیقۀ بازی رهبری رقابت را در اختیار داشتیم."

مربی ارژنتاین گفت "مسی در پهلوی اینکه از گرفتن لقب بیشترین گول زن کشورش خوشحال است، بیشتر در بارۀ تیم می اندیشد."

لیونل پس از ختم رقابت به خاطر کارکردگی عالی اعضای تیمش خراج تحسین به جا آورد و گفت "ما تیم نیرومندی استیم که خود باعث می شود آزمون ها را سهل سازد."

این رقابت که در میدان ورزشی شهر هاستن ایالت تکزاس برگزار شده بود، هزاران هواخواه تیم فوتبال ایالات متحده و ارژنتاین به چشم می خورد.

رقابت دوم نیمه نهایی جام ملت های امریکا روز چهارشنبه میان تیم های چیلی، مدافع لقب قهرمانی این جام و کولمبیا ساعت هشت شب به وقت شرق امریکا برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG