لینک های دسترسی

Breaking News

مرگ ناشی از کووید۱۹ در ایران به بلندترین حد رسید


وزارت صحت ایران گفته است که در یک شبانه روز گذشته ۲۲۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در آن کشور جان باخته است که از زمان شیوع این همه‌گیری در ایران، بلندترین آمار مرگ و میر در یک روز است.

خبرگزاری دولتی ایران روز پنجشنبه نهم جولای (۱۹ سرطان) از قول سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت صحت ایران گزارش داد که با این رقم شمار جان‌باختگان کووید۱۹ در ایران به ۱۲۳۰۵ نفر رسید.

خانم لاری همچنین گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۷۹ واقعۀ جدید کووید۱۹ در ایران تشخیص و تثبیت شده است که به گفتۀ وی حدود نصف بیماران بستری شده اند.

بر اساس آخرین آمار وزارت صحت ایران، مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۲۵۰ هزار و ۴۵۸ نفر رسیده است. اما کارشناسان صحی به این باور اند که ممکن آمار واقعی مبتلایان به مراتب بیشتر از آمار رسمی باشد.

وزارت صحت ایران گفته است که تا کنون بیش از ۲۱۲ هزار بیمار مبتلا به کووید۱۹ در آن کشور شفایاب شده اند. او افزود که تا کنون نزدیک به ۱.۱ میلیون آزمایش کووید۱۹ در ایران انجام شده است.

سعید نمکی، وزیر صحت ایران در چند هفتۀ اخیر باربار با شکوه و گلایه از اینکه سفارشات وی برای جلوگیری از کروناویروس در ایران نادیده گرفته شده است، ابراز تاسف کرده و گفته است که مردم ایران تاوان سنگینی را به موج جدید کروناویروس می‌پردازند.

کروناویروس که در دسمبر سال گذشته نخست در چین شیوع یافت به سرعت به همه‌گیری مرگبار مبدل شد و تا روز پنجشنبه نهم جولای شمار مبتلایان آن در سرتاسر جهان به حدود ۱۲.۱ میلیون نفر و مرگ و میر ناشی از آن به نزدیک به ۵۵۱ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG