لینک های دسترسی

Breaking News

گسترش سرسام‌آور کروناویروس در هند


در حالی که هند برای چهارمین روز پی در پی بیشترین موارد روزانهٔ ابتلا به کروناویروس را در جهان به ثبت رسانده، نرندرا مودی، صدراعظم این کشور از تمام شهروندان کشورش مصرانه تقاضا کرده که خود را در برابر این ویروس واکسین کنند.

هند روز گذشته ۳۴۹۶۹۱ مورد جدید ابتلا به کروناویروس را به ثبت رساند و همزمان اعلام کرد که ۲۷۶۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به این ویروس جان داده اند.

آمار مجموعی ابتلا به کروناویروس در هند به نزدیک ۱۶.۹ میلیون نفر رسیده و این ویروس تا حالا جان ۱۹۲۳۱۱ نفر را در این کشور گرفته است.

گسترش کروناویروس در هند بیمارستان‌های این کشور را با کمبود جدی امکانات و تجهیزات صحی روبرو کرده و مقامات گفته اند که بستر کافی برای بیماران ندارند.

فقط شش هفته پیش، وزارت صحت هند اعلام کرده بود که هند بر کروناویروس فایق آمده است، اما آمار جدید ابتلا و مرگ ناشی از این ویروس، کاملا عکس این مسله را نشان می‌دهد.

نرندرا مودی، صدراعظم هند گفته است که موج جدید کروناویروس کشورش را به لرزه درآورده است.

آقای مودی در یک سخنرانی رادیویی گفت: "بعد از رویارویی موفقانه با موج اول کروناویروس، روحیه و اعتماد به نفس ما بسیار بلند بود، اما این طوفان تمام ملت را به لرزه درآورده است."

دولت آقای مودی با انتقادهای شدیدی روبرو بوده که تدابیر پیشگیرانه را بسیار قبل از وقت لغو کرد و به مردم اجازه داد در مراسم بزرگ سیاسی و مذهبی شرکت کنند.

ایالات متحده امریکا نسبت به گسترش چشم‌‌گیر کروناویروس در هند ابراز نگرانی عمیق کرده و گفته که آماده است در زمینهٔ مهار این ویروس با هند همکاری کند.

کمک‌های آلمان

انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان امروز گفت که حکومت‌اش برای فراهم آوری کمک‌های فوری به هند آمادگی می‌گیرد.

خانم مرکل گفت: "می‌خواهم پیرامون رنجی که کووید۱۹ بر جامعهٔ مردم هند آورده است، ابراز همدردی کنم."

او گفت که ایستادن در مقابل این همه‌گیری "مبارزه مشترک ما است".

XS
SM
MD
LG