لینک های دسترسی

Breaking News

قربانیان کروناویروس در جهان از ۲۲ هزار نفر بیشتر شد 


براساس معلومات جمع آوری شده توسط پوهنتون جانس هاپکینز، آمار مبتلایان به کروناویروس در جهان به بیش از ۴۸۷ هزار نفر رسیده است. تا کنون بیش از ۲۲هزار نفر جان باخته‌ و بیش از ۱۱۳ هزار نفر هم بهبود یافته‌اند.

با گسترش شیوع ویروس کرونا در جهان، آمار مبتلایان در امریکا به ۷۰ هزار نفر و مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به ۱۰۵۰ نفر رسیده است.

سنای ایالات متحده ناوقت چهار شنبه لایحه بسته کمکی دو هزار میلیارد دالری را برای کمک به کارگران و کارمندان و شرکت های آسیب دیده از شیوع کروناویروس تصویب کرد.

در چین جاییکه برای اولین بار کروناویروس بوجود آمد، تا حال حدود ۸۱ هزار نفر مبتلا و نزدیک به ۳۳۰۰نفر جان باخته اند.

در ایتالیا بحران کرونا همچنان ادامه دارد. آمارمبتلایان در آن کشور به ۷۴۳۸۶ نفر رسیده و مرگ و میر از مرز ۸۰۰۰ نفر گذشته است. تا حال در ایتالیا ۲۹ داکتر و کارمند صحی نیز به دلیل ابتلا به کروناویروس جان باخته اند.

تعداد قربانیان کروناویروس در اسپانیا از ۴۰۰۰ نفرگذشته است و تعداد مبتلایان به ۵۶۱۸۸ نفر رسیدهاست. پارلمان اسپانیا به دولت اجازه داد تا شرایط سخت‌گیرانه در این کشور را تا ۱۱ ماه اپریل تمدیدکند.

در فرانسه نیز تا کنون ۲۵هزار مبتلا تایید شده و تاکنون ۱۳۳۱ نفر جان باخته‌اند که گفته می شود ۸۶ درصد از این قربانیان افراد بالای ۷۰سال بوده‌اند.

در بریتانیا شمار آخرین تلفات کروناویروس به ۴۶۵نفر رسیده است و گزارش‌ها حاکی از ابتلای حدود ۹۶۴۲ نفر به این ویروس در این کشور است.

در آلمان ۳۹۵۰۲ نفر کروناویروس مبتلا شده اند و ۲۲۲نفر تا حال در اثر ابتلا به این ویروس در آلمان جان باخته اند.

طبق پیش بینی های سازمان جهانی تجارت، رکورداقتصادی و بیکاری ناشی از هم گیری کروناویروس در جهان بدتر از رکورد اقتصادی سال ۲۰۰۸ خواهدبود.

XS
SM
MD
LG