لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان جام رقابت های ۵۰ اووره با زیمبابوی را برد


تیم ملی کرکت افغانستان، نارنجی پوشان زیمبابوی را در چهارمین رقابت یک روزه جام عزیزی بانک، با ده وکت شکست داده و جام این رقابت ها را از آن خود کرد.

پیش از این در سه رقابت یک روزه، افغانستان با نتیجۀ ۲ برد و یک باخت از زیمبابوی پیشی گرفته بود.

تیم زیمبابوی، امروز جمعه در میدان ورزشی شارجه، پس از بردن شیر و خط، نخست به میدان رفت و در ۳۸ اوور، با از دست دادن تمام بازیکنان خود توانست تنها ۱۳۴ دوش کسب کند. آبی پوشان افغانستان برای این پیروزی ۱۳۵ دوش نیاز داشتند.

خط بیتنگ افغانستان نیز همانند بالر های ملی پوش افغان، کارکردگی تماشایی را به نمایش گذاشت. محمد شهزاد محمدی و احسان الله، آغاز کنندگان بیتنگ افغانستان به میدان رفتند و در ۲۱.۱ اوور توانستند هدف تعین شده را پوره کنند.

مجیب زدران، ستاره نوجوان خط بالنگ افغانستان که پنج بازیکن زیمبابوی را از میدان خارج کرد.
مجیب زدران، ستاره نوجوان خط بالنگ افغانستان که پنج بازیکن زیمبابوی را از میدان خارج کرد.

​محمد شهزاد که پس از غیابت چند ماهه دوباره به میدان آمده است؛ در ۷۴ بال توانست ۷۵ دوش کسب کند که در آن ۱۰ ضربۀ چهار نمره یی و ۳ ضربۀ شش نمره یی شامل است.

احسان الله نیز از هم تیمی خود کم نیاورد و در این پیروزی توانست ۵۱ دوش کسب کند که در آن ۶ ضربۀ چهار نمره یی و ۲ ضربۀ شش نمره یی شامل بود.

مجیب الرحمان، بالر جوان تیم ملی کرکت افغانستان توانست در رقابت امروزی با انجام ده اوور ۵ بازیکن تیم زیمبابوی را از میدان خارج سازد.

مجیب الرحمان با این کارکردگی ریکارد وقار یونس، بالر مشهور پاکستانی را نیز شکستاند. وقار یونس در ۱۸ سالگی در یک رقابت یک روزه توانسته بود پنج وکت بدست بیاورد اما مجیب الرحمان این ریکارد را در ۱۶ سالگی به نام خود رقم زد.

راشد خان و منحمد نبی عیسی خیل در این رقابت دو دو بازیکن زیمبابوی را از میدان خارج کردند؛ شرف الدین اشرف یک بازیکن، حالانکه دولت زدران با انجام هفت اوور، وکت به دست نیآورد.

رقابت بعدی افغانستان با زیمبابوی به تاریخ ۱۹ماه فبروری در میدان ورزشی شارجه برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG