لینک های دسترسی

Breaking News

رونالدو با شکستن ریکارد دیگر لقب 'آقای گول' را گرفت


کریستیانو رونالد، ستارۀفوتبال پرتگال با به ثمر رساندن ۱۱۱مین گول ملی خود در تیم پرتگال در بازی با تیم ایرلند ریکارد جدید به نام خود قایم کرد و لقب "آقای گول" را در جهان فوتبال کمایی کرد.

رونالدو در بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مقابل تیم ایرلند با ضربۀ سر دو گول برای تیم خود زد و ریکارد علی دایی، فوتبالیست ایرانی را شکست که با زدن ۱۰۹ گول ملی تا دیروز لقب آقای گول را داشت.

پس از بازی این تیم، رونالدو در حساب انستاگرام خود، ریکارد جدید را یکی از متفاوت‌ترین دستاوردهایش ذکر کرد و نوشت: "از بین تمام ریکاردهایی که در حیات حرفه‌ای خود کسب کرده ام... این برای من بسیار ویژه است و مطمیناً در قفسه‌ای از دستاوردهایی قرار داشت که به آن افتخار خواهم کرد."

این بازیکن پرتگالی در کارنامۀ ورزشی خود شکستاندن ریکارد گول زنی پلی را هم دارد. او دو سال قبل با به ثمر رساندن ۷۷۰ مین گول رسمی خود ریکارد پلی را شکست. تا آنزمان پلی با ۷۶۷ گول، در صدر فهرست گول‌زنی بازی‌های رسمی قرار داشت.

پلی در آنزمان پس از شکست ریکاردش توسط رونالدو در صفحه انستاگرام خود خطاب به رونالدو نوشت:‌ "زندگی یک پرواز فردی است. هر کسی راه خودش را می‌رود و تو این راه را به چه زیبایی می‌پیمایی!"

رونالدو این ریکارد را از دو دیدگاه مهم تلقی کرده است و گفته است که با این ریکارد، او چهره‌ای متفاوت از مردم پرتگال به جهانیان نشان داده است.

او شکست ریکارد علی‌ دایی، بازیکن تیم فوتبال ایران را یکی دیگر از از دلایل اهیمت ویژه این ریکارد ذکر کرده است و گفته است:" علی دایی معیارها را در چنان سطح بالایی قرار داده است که حتا در مقطعی فکر می‌کردم ممکن است هرگز نتوانم به او برسم."

رونالدو با عرض تبریکی به علی دایی در این پیام انستاگرام او را "شهریار" خطاب کرده و نوشته است:" تبریک به شهریار برای داشتن این ریکارد به مدت طولانی و از او قدردانی می‌کنم به خاطر اینکه هر وقت بیشتر گول زدم و به ریکاردش نزدیکتر شدم، او به من بیشتر احترام قایل شد."

این ستارۀ مشهور فوتبال ضمن سپاسگزاری از هم‌تیمی‌ها و حریفانش برای پیمودن این سفر "فراموش ناشدنی" گفته است که همچنان به گول زنی ادامه می‌دهد.

XS
SM
MD
LG