لینک های دسترسی

Breaking News

حمله با موتر در برلین؛ یک کشته و هشت زخمی برجا گذاشت


مقامات پولیس آلمان می‌گویند که رانندهٔ یک موتر صبح چهار شنبه هشت جون (۱۸ جوزا) موترش را بر عابرین پیاده در یک ساحهٔ تجارتی رانده و سبب مرگ یک نفر و زخمی شدن کم از کم هشت نفر دیگر شده است.

تیلو کابلیتز، یک سخنگوی پولیس آلمان گفت که یک راننده حوالی ساعت ۱۰:۳۰ صبح از سرک منحرف شده و موترش را بر عابرین راند و پس از آنکه تلاش کرد دوباره به جاده بازگردد با ویترین یک مغازه برخورد کرد.

آدریان ونتزل، سخنگوی خدمات اطفاییه به تلویزیون N-TV گفت که پنج تن از مجروحین جروحات تهدید کنندهٔ حیات دارند و سه تن دیگر به شدت مجروح شده اما زندگی شان در خطر نیست.

سخنگوی پولیس گفت که ظاهراً راننده در ابتدا توسط رهگذران دستگیر و سپس توسط یک افسر پولیس که در نزدیکی ساحهٔ حادثه بود بازداشت شد. او گفت که پولیس تلاش می‌کند تا مشخص کند که آیا این عمل عمدی بوده و یا حالت صحی شخص باعث بروز این حادثه شده است.

پولیس در تویتی اعلام کرده است که راننده ۲۹ سال عمر دارد، آلمانی – رومانیایی تبار و ساکن برلین است. اما جزییات بیشتر در مورد ارایه نکرده است.

فرانزیسکا گیفی، شاروال برلین در توییتی نوشته است که "عمیقاً از این حادثه شوکه شده است".

مکسیملیان کال، سخنگوی وزارت داخلهٔ آلمان گفت: "خیلی زود" است که بگوییم این یک تصادف یا یک اقدام عمدی بوده است.

این حادثه در یک مرکز خریداری مزدحم، جاییکه یک فرد افراطی در سال ۲۰۱۶ با موتر خود به بازار کرسمس حمله کرده و ۱۳ نفر را کشت، رخ داده است.

اما در یک حادثهٔ مشابه دیگر در سال ۲۰۱۹ در برلین، یک راننده پس از آن که دچار حملهٔ صرع (مرگی) شده بود از جاده منحرف شد و جان چهار عابر را گرفت.

XS
SM
MD
LG