لینک های دسترسی

Breaking News

چین: کروناویروس در لابراتوار ووهان ایجاد نشده است 


رییس لابراتوار ملی امنیت بشری ووهان در همنوایی با مقامات حزب کمونیست و حکومت چین، این ادعاها را شدیداً رد کرد که گویا کروناویروس در این لابراتوار به میان آمده است.

یان ژیمینگ این ادعاها را "دسیسه سازی" عنوان کرده گفت که این کار "غیرممکن" است.

او در مصاحبهٔ با یک رسانه دولتی چین گفت که هیچ امکان ندارد که این ویروس از لابراتوار پی۴ انستتیوت ویروس‌شناسی چین شیوع کرده باشد؛ لابراتواری که با ویروس‌های خطرناک سر و کار دارد.

او گفت: درک شخصی من از ویروس‌شناسی این است که هیچ مدرکی وجود ندارد که ثابت سازد کرونایروس به گونه مصنوعی ایجاد شده باشد.

او گفت که ترکیب و تلفیق مصنوعی همچو ویروس شعور خارق‌العاده و کار فوق‌العاده می‌خواهد که بیرون از حلقه فهم انسان‌های عادی بوده و ازتوان جامعهٔ‌ انسانی کنونی خارج است.

آقای ژیمینگ افزود که هیچ کارمند این انستتیوت به کرونایروس آلوده نشده است.

بر بیجنگ انتقاد است که در رسیدگی به این همه‌گیری شفاف عمل نکرده است.

ایالات متحده این موضوع را مورد تحقیق قرار داده است که آیا این ویروس در انستتیوت ویروس‌شناسی ووهان عرض اندام کرده است یا نه.

با وجود آنکه اصل کووید-۱۹ تا حال مشخص نشده است، برخی از دانشمندان می‌گویند که ممکن کروناویروس از حیوانات در یک بازار شهر ووهان به انسان‌ها انتقال یافته باشد.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون به ۱۸۵ کشور و قلمرو جهان گسترش یافته و به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

بر اساس آماری که پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده ارایه کرده است، تا صبح یک‌شنبه ۱۹ اپریل (۳۱ حمل) مرگ و میر ناشی از این بیماری در جهان به ۱۶۱۳۳۰ نفر و مبتلایان آن به بیش از دو میلیون و ۳۴۳ هزار نفر رسیده است.

XS
SM
MD
LG