لینک های دسترسی

Breaking News

کشف مهمات و مواد مخدر از منزل یک فرمانده غیرمسوول در تخار


مقام‌های امنیتی افغان گفته اند که در جریان عملیات نظامی کماندو در ولسوالی چاه آب تخار، از منزل یک فرمانده مسلح غیرمسؤول مهمات و مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

ولسوالی چاه آب تخار، در چند ماه گذشته، شاهد درگیری‌های افراد غیرمسؤول بود که مردم محل از این وضعیت بارها ابراز نگرانی کرده اند.

جاوید سلیم، سخنگوی نیروهای کماندو در شمال گفت، این مسأله سبب شد که این نیروها عملیات نظامی را راه‌اندازی کند.

آقای سلیم گفت "عملیات چند روز شده در ولسوالی چاه آب، به خاطر افراد مسلح غیرمسؤول در همین هفته ۲۱ میل سلاح جمع شده، از خانه یک قومندان محلی به نام حسین، مهمات و پودر (هیرویین به دست آمده) است ۹۰ دانه سرگلوله BM1 است و بیست پاکت پودر است".

خلیل اسیر، سخنگوی پولیس تخار نیز به صدای امریکا گفت که از یک هفته پیش نیز تلاشی شماری منازل مشکوک آغاز شده است.

به گفتۀ وی، هم اکنون افراد و فرماندهان مسلح غیرمسؤول به ساحات کوهستانی از مرکز این ولسوالی متواری شده اند.

او افزود "افراد مسلح غیرمسؤول در این ولسوالی بود و یک طرف قضیه هم آمر بشیر است و طرف دیگر هم مخالفین آمر بشیر درگیر بود که حتی دربین شان تلفات هم وجود داشت و به این نتیجه رسیدند که باید که هیأتی از مرکز بیاید و قطعات ویژه بیاید برای خلاح سلاح اینها".

برخی منابع به شرط افشانشدن نام شان تأیید می‌کنند که حسین یکی از سرگروپان بشیر قانت، فرمانده وابسته به حزب اسلامی است؛ اما مقام‌ها این اظهارات را رد یا تأیید نمی‌کنند.

پیش ازاین نیز باشندگان ولسوالی چاه آب تخار از فعالیت‌های آمر بشیر قانت، یکی از قوماندانان وابسته به حزب اسلامی ابراز نگرانی کرده بودند.

با وجود تماس‌های مکرر دیدگاه بشیر قانت را به دست نیاوردیم.

XS
SM
MD
LG