لینک های دسترسی

Breaking News

اختلاف روی برکناری مأمورین کمیسیون شکایات انتخاباتی


پنج کارمند دارالانشای کمیسیون شکایات انتخاباتی به روز یکشنبه از وظیفه سبکدوش شدند
پنج کارمند دارالانشای کمیسیون شکایات انتخاباتی به روز یکشنبه از وظیفه سبکدوش شدند

مقام‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی، در مورد تصمیم برکناری پنج کارمند پیشین آن اداره هم‌نظر نیستند.

رئیس کمیسیون می‌گوید که به دلیل خلاف‌ورزی از قانون، پنج مأمور آن اداره را برکنار کرده است؛ اما معاون کمیسیون تأکید دارد که آن کارمندان بر اساس تعصب‌های قومی و زبانی از وظیفه سبکدوش شده اند.

روز گذشته، عبدالعزیز آریایی، رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی، پنج عضو دارالانشای آن کمیسیون را – به دلیل آنچه او قانون‌شکنی و سهل‌انگاری در انجام وظایف خوانده است – از وظیفه سبکدوش کرد.

معاون مسلکی دارالانشا، رئیس تحلیل و بررسی، رئیس منابع بشری، آمر اسناد و ارتباط و مدیر حاضری کمیسیون شکایات انتخاباتی شامل افراد برکنارشده می‌باشند.

آقای آریایی، روز دوشنبه فهرستی طولانی از سرپیچی افراد برکنارشده را که در آن سرپیچی از حکم رئیس جمهور افغانستان نیز ادعا شده است، با خبرنگاران شریک ساخت و گفت "آنها کسانی بودند که از روز اول موانع ایجاد کردند، دوسیه‌های شان موجود است که ما به ریاست جمهوری افغانستان و لوی سارنوالی نیز فرستاده ایم".

اما؛ حمیرا حق‌مل، معاون کمیسیون شکایات انتخاباتی پس از سخنان آقای آریایی، به خبرنگاران گفت، این افراد به شکل غیرقانونی از سوی رئیس کمیسیون برکنار شده اند.

خانم حق‌مل، اتهامات وارده بر کارمندان برکنارشده را از سوی رئیس کمیسیون، به شدت رد کرد و گفت، این افراد بر اساس تعصب‌های قومی و زبانی از وظیفه سبکدوش شده اند.

او افزود "اینها (افراد برکنارشده) مشخصاً تمام شان پشتون استند...ده ماه کاری کمیسیون تماماً با توطئه‌ها و دسیسه‌های جناب رئیس سپری شده است، ما در حالت دفع دسیسه‌ها و توطئه‌ها قرار داریم".

به گفتۀ وی، رئیس کمیسیون شکایات انتخاباتی به دلیل این که افراد مورد نظرش را جابه‌جا سازد، پنج مأمور دارالانشای کمیسیون را برکنار کرده است.

از سوی دیگر، محمدعلی ستیغ، رئیس دارالانشای کمیسیون گفت، مأمورین برکنارشده در وظایف شان توانایی مسلکی داشتند و هنگام ضرورت حتی به روز جمعه هم حاضر می‌شدند.

او رئیس کمیسیون شکایات را به استفادۀ سوء از صلاحیت‌های وظیفوی‌اش متهم کرد و مدعی شد که حتی در یک بخش کاری و مدیریتی نیز ظرفیت ندارد.

XS
SM
MD
LG