لینک های دسترسی

Breaking News

پنتاگون: از منافع ملی خود در برابر تهدید ایران دفاع می‌کنیم


سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده می‌گوید که امریکا به حفاظت از منافع خود از جمله در برابر تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهد داد.

جان کربی، سخنگوی پنتاگون در یک کنفرانس خبری، در پاسخ به پرسشی درباره تنش میان اسراییل و جمهوری اسلامی ایران گفت: "وارد جزییات نمی‌شوم و در مورد این که قوای نظامی دیگر کشورها در حال چه برنامه یا نوعی از عملیات استند، اما سیاست ما در منطقه این است که منافع ملی‌مان در امان باشد و از آن دفاع شود."

جان کربی گفت: "این شامل تهدیدهایی است که از سوی ایران در منطقه به طور مستمر ابراز می‌شود؛ چه در حوزه مرزهای آبی باشد یا حمایت از شبکه‌های تروریستی و یا ادامه پیشرفت برنامه راکت‌های بالیستیک‌شان، این‌ها حوزه تمرکز ما و حوزه تمرکز وزیر دفاع است و این که اطمینان پیدا کنیم که ما منافع ملی خود در منطقه را حفاظت کنیم. من وارد بحث قوای نظامی دیگر کشورها و عملیاتی که آن‌ها انجام می‌دهند، نمی‌شوم."

سخنگوی وزارت دفاع امریکا همچنین در پاسخ به پرسشی در مورد این که آیا وزیر دفاع ایالات متحده با هیات اسراییلی دیدار خواهد داشت گفت: "هیچ دیداری بین وزیر دفاع امریکا و هیات اسراییلی برنامه‌ریزی نشده است. تا جایی که می‌دانم شماری از اعضای وزارت دفاع اسراییل این جا استند که با همتایان خود دیدار کنند ولی برنامه دیدار با لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده را ندارند."

XS
SM
MD
LG