لینک های دسترسی

Breaking News

پیشنهاد ترمپ برای به تاخیر انداختن انتخابات امریکا


دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا پیشنهاد به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری سوم نومبر امریکا را داده و گفته است که این انتخابات تا زمانی به تعویق بافتد که رای‌دهندگان امریکایی بتوانند به گونۀ مصوون در انتخابات شرکت کنند.

آقای ترمپ روز پنجشنبه ۳۰ جولای (نهم اسد) در یک پیام تویتر نوشته است که با ارسال برگه‌های رای از طریق پست، انتخابات ۲۰۲۰ امریکا نادرست‌ترین و تقلب‌آمیزترین انتخابات در تاریخ خواهد بود.

رییس جمهور ترمپ در ادامۀ این تویت نوشته است: "این خجالت بزرگی برای ایالات متحدۀ امریکا خواهد بود. انتخابات به تاخیر بافتد تا زمانیکه مردم بتواند به گونۀ مناسب، امن و مصوون رای بدهند."

پیشتر از آن آقای ترمپ در یک پیام دیگر تویتر ارسال برگه‌های رای را از طریق پست "فاجعۀ مصیب‌آمیز" خوانده و گفته است که دموکرات‌ها از نفوذ خارجی در انتخابات حرف می‌زنند، حالانکه رایدهی از طریق پست راه ساده برای رخنۀ کشورهای خارجی در انتخابات امریکا است.

با اینحال، تا کنون هیچ شواهدی وجود ندارد که رایدهی از طریق پست زمینه را برای تقلب یا رخنۀ دست‌های بیرونی در امور انتخابات امریکا فراهم کند.

براساس قوانین ایالات متحده، انتخابات در این کشور در نخستین سه شنبه ماه نومبر برگزار می‌شود، اما صلاحت تغییر زمان برگزاری انتخابات را کانگرس این کشور دارد.

پیشنهاد آقای ترمپ برای به تاخیر انداختن انتخابات با واکنش رقیبان دموکرات وی روبرو شده است.

دن کیلدی، عضو دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده در یک پیام تویتر استدلال کرده است که آقای ترمپ در صدد باقی ماندن در قدرت است. او از امریکایی‌ها خواسته است تا در برابر "بی‌قانونی و بی اعتنایی به قانون اساسی" از جانب رییس جمهور ترمپ به پا ایستند.

تام اودل، سناتور دموکرات در یک پیام تویتر نوشته است: "امکان ندارد که رییس جمهور بتواند انتخابات را به تاخیر باندازد. نباید به وی اجازه دهیم که به خاطر ناتوانی اش در مهار کردم کووید۱۹ ما را بی اعتبار کند."

راجا کرشنامورتی، نمایندۀ دموکرات از ایالت الینوی گفته است "بدون درنظرداشت اینکه او (ترمپ) در تلاش پیشبرد کدام تیوری توطیه است"، انتخابات در تاریخ معین آن برگزار خواهد شد.

انتخابات ایالات متحده قرار است به تاریخ سوم نوامبر سال جاری میلادی راه اندازی شود و به دلیل گسترش کووید۱۹ بسیاری از واجدین شرایط از طریق پست به نامزد مورد نظر شان رای خواهند داد.

تقریبا نصف ایالت‌های امریکا که به رایدهی از طریق پست اجازه داده اند، برگه‌های رایدهی را به آدرس رای‌دهندگان ارسال می‌کنند و رایدهندگان می‌توانند پس از انتخاب نامزد مورد نظر شان، برگه را همان روز به آدرس نهادهای انتخاباتی ارسال کنند یا هم در روز انتخابات آن را مراکز رایدهی به صندوق رای باندازند.

XS
SM
MD
LG