لینک های دسترسی

Breaking News

چندین کارمند انتخاباتی در دو ولسوالی جوزجان گیر مانده اند


دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات جوزجان می‌گوید که از یک هفته به این سو ۲۳ کارمند این نهاد که برای برگزاری روز انتخابات به ولسوالی‌های قرقین و منگجیک این ولایت، رفته بودند، به دلیل بسته‌بودن راه، گیر مانده اند.

حمیدالله بلوچ رئیس دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات جوزجان به رادیو آشنا صدای- امریکا می‌گوید با وجود تماس‌های مکرر هنوز هم مسوولین نظامی برای انتقال کارمندان آنان اقدام نکرده اند.

او می‌افزاید: "شمار این افراد ۲۲ تا ۲۳ نفر است در دو ولسوالی یک هفته شده است که منتظر هستند تا هنوز پلان انتقالی‌اش منظم نشده که آنها را انتقال بدهند، طیاره‌ها مصروف هستند در بدخشان، هزارها تماس گرفتیم همه روزه تماس ما جریان دارد، بلی تهدید وجود دارد، ولسوالی وضعیت امنیتی اش چندان خوب نبوده باشد ما هم تلاش داریم که انتقال بکنیم".

دفتر ولایتی انتخابات جوزجان می‌گوید که این کارمندان از یک هفته به این سو با مواد حساس و غیرحساس در دو ولسوالی انتظار رسیدن طیاره را دارند.

در همین‌ حال کارمندان گیرمانده با نگرانی‌ از بی‌توجهی مسوولین می‌گویند که اگر برای انتقال آنان اقدامی صورت نگیرد به دست طالبان خواهند افتاد.

رسول احمد یکی از کارمندان گیرمانده کمیسیون انتخابات در ولسوالی قرقین ولایت جوزجان می‌گوید که با وجود تماس‌های مکرر هیچ کسی به مشکلات شان رسیدگی نمی‌کند.

او می‌افزاید: "ما سه روز پیش از برگزاری انخابات اینجا آورده شدیم ذریعه طیاره ۲۰ نفر استیم یازده روز می‌شود که در این ولسوالی قرقین ماندیم صندوق‌های رأی‌دهی هم در نزد ما است، هیچ کس نیست که ما را انتقال بدهد، از لحاظ مالی هم پول از جیب خود خرچ داریم تا هنوز هیچ کس احوال ما را نمی‌گیرد".

ازسوی هم مقام‌های امنیتی در جوزجان از تلاش‌ها برای انتقال کارمندان گیرمانده در دو ولسوالی‌های قرقین و منگجیک این ولایت خبر می‌دهند.

لطف الله عزیزی والی جوزجان به رادیو آشنا صدای امریکا گفت:با قول اردو تماس گرفته شده و هدایت داده است که برای امروز یا فردا این کارمندان انتقال پیدا کنند. ولی به دلیل مشکلات که طیاره‌ها در بدخشان مصروف اند و از سویی هم هوا خراب است، این کارمندان انتقال نیافته اند. ما تلاش داریم تا در هماهنگی با قول اردو در جریان دو روز آینده آنها را انتقال بدهیم. چرا که این کارمندان در مرکز ولسوالی است و تهدید هم وجود دارد و اگر برایشان توجه صورت نگیرد تهدید طالبان هم جدی می‌شود".

ولسوالی‌های قرقین و منگجیک ولایت جوزجان از ساحات ناامن است که به دلیل تهدید طالبان مسیر رفت وآمد این ولسوالی با مرکز جوزجان با ناامن است.

XS
SM
MD
LG