لینک های دسترسی

Breaking News

هشت پولیس در حملۀ هوایی در ارزگان کشته شد


سربازان پولیس که جان باختند مسؤولیت تأمین امنیت شاهراه کندهار – ترینکوت را به دوش داشتند.

مقامات امنیتی در ارزگان می‌گویند که عصر روز گذشته، نیروهای خارجی در مسیر کندهار – ارزگان بالای یک پوستۀ پولیس حمله هوایی کردند که در نتیجه هشت پولیس کشته شدند.

سربازان پولیس که جان باختند مسؤولیت تأمین امنیت شاهراه کندهار – ترینکوت را به دوش داشتند.

سمونوال رحیم‌الله خان، قوماندان پولیس محافظت شاهراه ارزگان به صدای امریکا گفت، این حمله هوایی بالای یک پوستۀ پولیس در شاهراه کندهار – ترینکوت در منطقۀ ساگی انجام شده است.

او گفت "عصر روز یکشنبه نخست یک پولیس ما در حمله هوایی کشته شد، اما زمانی که سایر سربازان ما آمدند، بار دیگر طیارۀ نیروهای خارجی دومین حمله را انجام داند که هفت پولیس دیگر نیز کشته شدند، با آنکه بیرق‌های سفید طالبان مسلح در مناطق نزدیک دیده می‌شود؛ ما نمی‌دانیم که حمله هوایی چرا پولیس ما را هدف قرار داده است؟"

جنرال چارلز کلیف‌لیند سخنگوی مأموریت حمایت قاطع در کابل حمله هوایی در ارزگان را به خبرنگاران، تأیید کرده اما گفته است، نیروهای آنان دیروز در شهر ترینکوت زمانی گروهی از مهاجمین مسلح را هدف حمله هوایی قرار دادند که این گروه بالای نظامیان افغان حمله کردند.

او از هویت کشته‌شدگان این حمله هوایی اظهار بی‌خبری کرد.

از سوی دیگر طالبان مسلح، در یک پیام تیلفونی به رسانه‌ها، افراد کشته‌شده را سربازان پولیس گفته اند.

نبرد شدیدی میان نیروهای حکومتی و مخالفین مسلح دولت افغانستان از سه هفته به این طرف در ارزگان جریان دارد که نیروهای خارجی نیز در بخش حمایت هوایی، با نیروهای امنیتی افغان همکاری می‌کنند.

XS
SM
MD
LG