لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن ۱۹ منسوب امنیتی افغان در بادغیس و تخار


مقام‌های افغان تأیید کردند که ۱۱ سرباز اردو و هشت پولیس محلی در بادغیس و تخار در حملۀ طالبان کشته شدند.

جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که دیشب ده‌ها جنگجوی طالبان بر یک پوسته امنیتی قوای افغان در منطقه "پسته لیق" در مرکز ولسوالی آبکمری حمله کردند.

آقای شهابی، گفت که در این درگیری ابتدا سه تن از سربازان اردوی ملی که در پوسته حضور داشتند، کشته شدند و هنگامی که نیروهای کمکی به سوی این پوسته می‌شتافتند، با کمین گروه طالبان مواجه شده و هشت سرباز دیگر اردوی ملی نیز جان باخته اند.

به گفتۀ سخنگوی والی بادغیس، ده جنگجوی طالبان نیز در این درگیری کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شده اند. گروه طالبان تا به حال در این مورد ابراز نظری نکرده است.

با اینکه سخنگوی والی بادغیس از برقراری مجدد امنیت در ولسوالی آبکمری خبر داد؛ اما عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس از افزایش ناامنی‌ها در این ولایت نگرانی کرد.

آقای بیگ، مدعی شد که سهل‌انگاری و ناهماهنگی بین نیروهای امنیتی افغان، منجر به تلفات سربازان افغان می‌شود.

به گفتۀ وی، تا زمانی که اصل شایسته‌سالاری در گماشتن مسؤولان امنیتی رعایت نگردد، وضعیت امنیتی بهبود نخواهد یافت.

ولسوالی آبکمری، در بیست کیلومتری شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس موقعیت دارد و یکی از ولسوالی‌های تقریبا امن این ولایت است.

دو روز پیش نیز، فرمانده امنیه ولسوالی مُقر ولایت بادغیس هنگام بازدید از پوسته‌های پولیس در این ولسوالی، با ماین کنار جاده برخورد کرد و با یک سربازش جان باخت.

تلفات پولیس محلی در تخار

خلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که نیمه‌شب گذشته، هشت تن از سربازان پولیس محلی در قریه قنداری قشلاق ولسوالی خواجه توسط طالبان کشته شده اند.

به گفتۀ اسیر، طالبان اجساد این سربازان را آتش نیز زده اند.

سخنگوی پولیس تخار، می‌افزاید که یکی از سربازان پولیس محلی را از این میان طالبان با خود برده اند که گفته می‌شود این شخص، فرد ارتباطی طالبان بوده است.

ولسوالی خواجه از ولسوالی‌های مرزی ولایت تخار است که در سال‌های اخیر وضعیت امنیتی آن به وخیم شده و طالبان در بخش‌های از این ولسوالی حاکمیت دارند.

XS
SM
MD
LG