لینک های دسترسی

Breaking News

کشته شدن یازده سرباز اردوی ملی در هرات


در این نبرد هفت طالب کشته و پنج طالب دیگر زخمی شده است

در درگیری سربازان اردوی ملی با افراد گروه طالبان در قسمت هایی از سرک حلقوی افغانستان در ولایت هرات ۱۱ تن از سربازان اردوی ملی کشته و ۹تن دیگر زخمی شدند.

نجیب الله نجیبی سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان می گوید که این درگیری عصر روز یکشنبه در منطقه "مسجد چوبی" ولسوالی کرخ هرات زمانی به وقوع پیوست که سربازان اردوی ملی در حال گزمه بودند.

آقای نجیبی به رادیو آشنا صدای امریکا گفت این سربازان مربوط به لوای سوم قول اردوی ظفر در ولایت بادغیس بودند که امنیت شاهراه حلقوی افغانستان را بعهده داشتند و با کمین طالبان روبرو شدند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۷ظفر همچنان میگوید در این درگیری ۴ ساعته ۷ تن از افراد طالبان کشته و ۵ تن دیگر زخمی شده اند.

احسان الله حیات سخنگوی والی هرات نیز این موضوع را تایید کرده میگوید یک تن از نظامیان کشته شده از افسران ارشد قول اردوی ۲۰۷ظفر در غرب کشور میباشد.

آقای حیات میگوید موترهای حامل این نظامیان زمانی با کمین افراد طالبان روبرو شده که از سمت بند سبزک در سرحد ولایت بادغیس به سوی قریه "مسجد چوبی" در حال حرکت بودند.

وی میگوید این سربازان وظیفه داشتند تا امنیت شاهراه حلقوی برای عبور یک کاروان از نیروهای اردوی ملی به سوی ولایت بادغیس را بعهده گیرند.

این مقام محلی هرات همچنان از آغاز عملیات نیروهای امنیتی افغان برای شناسایی و بازداشت سایر افراد طالبان در این منطقه خبر میدهد.

مقام های محلی هرات در حالی این امار را ارایه میکنند که عبدالظاهر عظیمی سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور در صفحه تویتر خود نوشته در ۲۴ ساعت گذشته در درگیری نیروهای امنیتی افغان با دهشت افگن ۷تن از منسوبین اردوی ملی شهید شده اند.

گروه طالبان تا به حال دراین مورد ابراز نظری نکرده است.

XS
SM
MD
LG