لینک های دسترسی

Breaking News

یازده عضو یک خانواده در پاکستان به گونۀ 'مرموز' کشته شدند


عکس آرشیف
عکس آرشیف

مقام‌های پولیس پاکستان روز چهارشنبه دهم جنوری (۲۰ جدی) گفتند که ۱۱ عضو یک خانواده به شمول یک کودک دوساله در ساحۀ لکی مروت ایالت خیبرپشتونخوا پاکستان کشته شدند.

پولیس گفته است که در این "رویداد مرموز" که ناوقت شام سه شنبه به وقوع پیوست، دو برادر و همسران شان و شش کودک دیگر که شش تا ۱۲ سال عمر داشتند، نیز کشته شده اند.

طارق حبیب، فرمانده پولیس محل به خبرگزاری فرانس‌پرس گفته است که تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد که این کشتار گروهی ربطی با تروریزم نداشته است.

مامور شاه، یک مقام دیگر پولیس خیبرپشتوانخوا گفته است که در بدن افراد کشته شده جروحات ناشی از چاقو و گلوله دیده می‌شود. او احتمال کشته شدن این افراد در اثر "خصومت شخصی" را رد نکرد، اما گفت که تحقیقات در مورد شناسایی انگیزۀ آن ادامه دارد.

ادارۀ پولیس لکی مروت با نشر بیانیه‌ای گفته است که عامل یا عاملان این رویداد از ساحه فرار کرده و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد.

خیبرپشتونخوا، به ویژه ساحۀ لکی مروت، پاکستان همواره شاهد ناامنی و رویدادهای امنیتی بوده است.

در ماه مارچ سال گذشته نیز ۱۱ نفر به شمول یکی از سیاستمداران محلی در خیبرپشتونخوا کشته شدند. انگیزۀ این رویداد خصومت دیرینۀ شخصی و خانوادگی خوانده شد.

در ماه می سال گذشته نیز ۱۶ نفر در اثر درگیری‌ باشندگان دو روستا که از دیر زمان با هم بر سر ملکیت زمین مناقشه داشتند، کشته شدند.

گروه

XS
SM
MD
LG