لینک های دسترسی

Breaking News

انگلستان، آلمان را از جام ملت های اروپا حذف کرد


لحظۀ به ثمر رسیدن نخستین گول تیم انگلستان در برابر آلمان توسط رحیم استرلینگ

جام فوتبال ملت های اروپا، روز سه شنبه شاهد یکی از رقابت های کلاسیک میان انگلستان و آلمان، دو رقیب همیشگی میدان فوتبال بود.

انگلیس ها این پیروزی سه شنبه شب را در برابر آلمان، در یک رقابت حذفی بین المللی، برای نخستین بار پس از سال ۱۹۶۶ میلادی و پیروزی انگلستان در رقابت نهایی جام جهانی، جشن گرفتند.

برای انگلستان، رقابت دور حذفی با آلمان یک فرصتی پنداشته می شد تا لحظۀ را پیدا کند که بازی های فشرده و بدون نتیجۀ قبلی را کنار گذاشته و روایت های منفی ایجاد شده در این جام را به ویژه در رویارویی با تیم فوتبال آلمان، نادرست ثابت سازد.

با توجه به تاریخ رقابت ها میان این دو تیم مطرح اروپا، بازیکنان جوان تیم ملی انگلستان که برخی از آنان حتا آن رقابت های پیشین و تلخ آلمان – انگلستان را به خاطر هم ندارند، با پیروزی (۲-۰) در برابر آلمان، صفحۀ جدیدی در تاریخ فوتبال دو کشور را رقم زدند.

هر دو تیم با توجه به کاردگی گروهی که از خود به نمایش گذشته بودند و با صعود دشواری که از دور گروهی داشتند، نحوۀ کارگردگی آنان در شب رویارویی در برابر هم، سوالات زیادی را مطرح ساخته بود.

انگلیس ها در رویارویی با آلمان ترکیب ۳-۴-۳ بازی کردند، متفاوت از سایر رقابت ها که همیشه به گونۀ سنتی ۴-۴-۲ بازی کرده است. مبصرین در دور حذفی این راهکار ملی گریت ساوتگیتس، مربی تیم ملی انگلستان را نیز به باد انتقاد گرفته گفتند که یکی از دلایل خوب بازی نکردن ملی پوشان انگلیس، تغیر سیستم بازی و متفاوت از آنچه است که آنان در لیگ ها تجربه کرده اند.

اما این سیستم جدید تهاجمی، در رویارویی با آلمان کارگر ثابت شد.

رحیم استرلنگ و هاری کین، دو بازیکن تیم ملی انگلستان، با گول های که در ۱۵ دقیقۀ آخر نیمۀ دوم به ثمر رساندند به نگرانی های نقطۀ پایان گذاشتند که از یک هفته به اینسو در ذهن هر بازیکن، مبصر و تماشاگر فوتبال انگلستان نقش بسته بود.

رحیم استرلنگ نخستین گول بازی را در دقیقۀ ۷۵ بازی از پاس جناح چپ بازی که به دست آورده بود، به نام خود نوشت ... پنج دقیقه بعد، همین استرلنگ با پاس اشتباه که در نیمۀ میدان به عقب داد، فرصتی طلایی را برای خط میانۀ آلمان و میولر، مهاجم کهنه کار آلمانی مساعد ساخت اما میولر پس از رسیدن به محوطۀ جزای انگلستان، توپ یک به یک را با تفاوت چند سانتی متر از دروازه به خارج میدان فرستاد.

فرصتی که میولر مهاجم کارکشتۀ آلمانی نتوانست توپ یک به یک را وارد دروازۀ انگلستان کند و نتیجه را مساوی سازد
فرصتی که میولر مهاجم کارکشتۀ آلمانی نتوانست توپ یک به یک را وارد دروازۀ انگلستان کند و نتیجه را مساوی سازد

فرصتی که به باور مبصرین، میولر تا زنده است فراموش نخواهد کرد، گولی که اگر به ثمر می رسید احتمال داشت اکنون نتیجه چیزی دیگری می بود.

اما چهار دقیقه بعد از آن رویداد، در دقیقۀ ۸۴ بازی، هری کین، کپتان و مهاجم تیم انگلستان دومین گول تیمش را پس از شکل دهی یک بازی برق آسا با ضربۀ سر وارد دروازۀ آلمان کرد و نتیجه را (۲-۰) ساخت.

این رقابت واکنش های زیادی را در صفحات اجتماعی به ویژه تویتربه همراه داشت که در آن هواداران هر دو تیم احساسات شان را در قالب حرف ها بیان داشتند.

پس از این دیدار، رقابت میان تیم های اوکراین و سویدن برگزار شد که آخرین دیدار دور یک بر شانزدهم این جام بود ... اوکراین، تیم سویدن را پس از ۱۲۰ دقیقه بازی با نتیجۀ (۲-۱) شکست داد و راهی دور یک بر هشت این جام شد.

دور یک بر شانزده شاهد رقابت های شگفت آوری بود که در آن فرانسه، قهرمان جام جهانی، پرتگال مدافع لقب قهرمانی ملت های اروپا، هالند، کروشیا نائب قهرمان فوتبال جهان از دور بعدی حذف شدند.

رقابت های یک بر هشت روز جمعه (دوم جولای) برگزار می شود که در آن تیم های ایتالیا – بلجیم، سویس – اسپانیا، انگلستان اوکراین و جمهوری چک – دنمارک به مصاف هم می روند.

XS
SM
MD
LG