لینک های دسترسی

Breaking News

حمایت رهبران جهادی از موضع حکومت افغانستان در مورد بیت المقدس


رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهار شنبه اعلام کرد که ادارۀ تحت رهبری وی بیت المقدس را به حیث پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.
رئیس جمهوری ایالات متحده، روز چهار شنبه اعلام کرد که ادارۀ تحت رهبری وی بیت المقدس را به حیث پایتخت اسرائیل به رسمیت می‌شناسد.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای، گفت اشتراک کنندگان نشست مشورتی با رئیس جمهورغنی، از موقف گیری "واضح و به موقع" حکومت افغانستان در مورد به رسمیت شناختن بین المقدس به عنوان پایتخت اسراییل و انتقال سفارت ایالات متحده امریکا به این شهر، استقبال کردند.

ارگ می‌گوید شام پنجشنبه محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه، در مورد به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل از سوی دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، و انتقال سفارت این کشور به آن شهر، با سران پیشین جهادی، مقام‌ها و رهبران سیاسی مشوره کردند.

حکومت افغانستان روز پنجشنبه با تصمیم رئیس جمهور ترمپ، مخالفت کرد و در واکنش به آن، گفت این تصمیم یک جانبه است.

شماری از رهبران پیشین جهادی و گروه طالبان نیز با اظهارات جداگانه، تصمیم رئیس جمهور ترمپ را محکوم کردند و خواستار تصمیم مجدد در این مورد شدند.

امروز جمعه، مردم در افغانستان نیز مانند تعدادی از کشورهای اسلامی، جهت مخالفت با تصمیم رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، درخواست برگزاری تظاهرات شده است و در مقابل چندین مسجد نیز، نیروهای ضد شورش، مستقر شده است.

در خبرنامه ارگ آمده است "موقف حکومت وحدت ملی، انعکاس دهنده دیدگاه مردم افغانستان و جهان اسلام می‌باشد".

بربنیاد اعلامیه، اشتراک کنندگان این نشست، از اینکه حکومت افغانستان تلاش‌های خویش را در سطح ملی و بین‌المللی در زمینۀ حمایت از حقوق مسلمانان به عنوان وجیبۀ ملی و اسلامی ادامه می‌دهد و از مردم افغانستان نمایندگی "خوب" می‌کند، قدردانی کردند.

رئیس جمهورغنی، در جریان سخنرانی خویش در این نشست، گفت "امروز دشوارترین روز برای مسلمانان جهان است و ما منحیث مسؤولین و رهبران این کشور(افغانستان) باید از تدبیر کامل کار بگیریم و نگذاریم که دشمنان افغانستان از این وضعیت سؤاستفاده نمایند".

همچنان، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان گفت، موقف حکومت افغانستان در این زمینه برای ملل متحد، سازمان همکاری کشورهای اسلامی و سایر نهادهای بین المللی واضح است و ما دیدگاه مردم خویش را بازتاب می‌دهیم.

XS
SM
MD
LG