لینک های دسترسی

Breaking News

آیا جنرال بازنشستۀ پاکستانی در افغانستان کشته شد؟


جنرال شاهد عزیز در دوران خدمتش

در مورد کشته شدن یک جنرال پیشین اردوی پاکستاندر افغانستان گزارش های ضد و نقیضی نشر شده است.

شماری از رسانه ها گزارش دادند که شاهد عزیز، جنرال پیشین اردوی پاکستان، در جریان جنگ در صفوف طالبان در افغانستان کشته شده است.

اما بستگان آقای عزیز این گزارش‌ها را رد کرده و گفته اند که وی نه به خاطر جنگ در صفوف طالبان، بلکه به خاطر گرفتن پاداش آنچه به سود نظامیان امریکایی انجام داده بود، به افغانستان سفر کرد.

بستگان یک جنرال پیشین اردوی پاکستان، کشته شدن او را در جنگ در صفوف شورشیان ضد نیرو های امریکایی در افغانستان و یا سوریه، رد کردند.

مقام های افغان همواره گفته اند که نظامیان پاکستانی و کارمندان استخبارات آن کشور در تمویل و آموزش دهی مخالفان حکومت افغانستان دخیل اند و در برخی موارد در کنار مخالفان در جنگ قرار دارند.

امرالله صالح، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان، در تویتر خود نوشته است که این جنرال بازنشستۀ پاکستانی "در جریان آموزش دهی دهشت افگنانی که قوای حمایت قاطع و سربازان افغان را هدف قرار میدادند، در افغانستان کشته شده است."

اما پرویز مشرف، رهبر نظامی پیشین پاکستان که در تبعید به سر می برد هفته قبل در جریان مصاحبه با یک رسانه پاکستانی ادعا کرد که بعضی ها به او گفته اند که شاهد عزیز، به سوریه رفته و در آنجا کشته شده است.

شاهد عزیز در زمان ریاست جمهوری مشرف، به صفت رئیس عمومی عملیات نظامی و لوی درستیز اردوی پاکستان ایفای وظیفه می‌کرد.

XS
SM
MD
LG