لینک های دسترسی

Breaking News

کرزی: امریکا برای شکست طالبان، اردو و استخبارات پاکستان را محدود کند


حامد کرزی، رئيس جمهور پیشین افغانستان می گوید که اگر دونالد ترمپ، رئيس جمهور ایالات متحده می خواهد، طالبان را شکست دهد، باید فعالیت اردو و اداره استخبارات پاکستان را در افغانستان محدود سازد.

آقای کرزی در مصاحبه اختصاصی با تلویزیون آشنا صدای امریکا گفت که رئيس جمهور امریکا جنگ را در افغانستان دنبال نکند، بلکه کار بیشتر در پاکستان انجام دهد.

آقای کرزی گفت که تمامی آن برنامه های حکومت امریکا را که "باعث صلح در افغانستان" و "فشار بر پاکستان" می شود تائید می کند، اما افزوده که به خاطر چشم پوشی از عملکرد پاکستان، امریکا را ملامت می باشد.

حامد کرزی می گوید: "امریکا خوب میدانست که پاکستان چه میکند. ملت افغانستان از روز اول بارها این را به امریکا واضح ساخته و گفته، در هر مجلس و هر محفل."

آقای کرزی می گوید که باوجود این همه، امریکا به روش خود ادامه داده و بنام مبارزه با تروریزم، ٣٣ میلیارد دالر را در اختیار آن کشور قرار داد که به گفتۀ رئیس جمهور سابق افغانستان از تمام این پول ها بر ضد افغانستان استفاده شد و خون ملت افغانستان ریختانده شد.

حامد کرزی می گوید، ظلم که در افغانستان صورت گرفت "به نقشه و پول مشترک امریکا و پاکستان شد" و می افزاید که اگر امریکا واقعاً خواستار صلح در افغانستان می باشد، باید "پول و جایداد" جنرال های نظامی و استخباراتی پاکستان را در جهان "قید" کند.

آقای کرزی این اظهارات را پس از آن ابراز داشته که پس از حملات پی در پی و مرگبار طالبان در کابل، دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده به روز دوشنبه گفت که با گروه طالبان مذاکره نمی ‌کنند.

رئیس جمهور پیشین افغانستان با اشاره به حملات اخیر طالبان در کابل گفت که آن گروه با انجام دادن چنین حملات به دشمنان افغانستان کمک می‌کنند.

واکنش حامد کرزی در قبال موضعگیری ترمپ
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00

XS
SM
MD
LG