لینک های دسترسی

Breaking News

داعش مسوولیت انفجار مرگبار دشت برچی را به عهده گرفت


شاهدان گفته اند که انفجار ناشی از مواد انفجاری در داخل یک بس مسافربری نوع کاستر بوده است
شاهدان گفته اند که انفجار ناشی از مواد انفجاری در داخل یک بس مسافربری نوع کاستر بوده است

گروه دولت اسلامی (داعش) مسوولیت انفجار مرگبار روز شنبه در دشت برچی را به دوش گرفت که در آن دو نفر کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.

مقامات طالبان و شاهدان روز شنبه ششم جنوری (۱۶ جدی) گفتند که انفجاری در ساحه قلعه ناظر دشت برچی شام شنبه به وقوع پیوست.

خالد زدران، سخنگوی قوماندانی امنیه طالبان برای ولایت کابل، تایید کرده است که این انفجار در حوزهٔ ششم امنیتی منطقهٔ دشت برچی رخ داده که در اثر آن دو غیرنظامی کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شده اند. به گفتهٔ زدران، زخمیان برای تداوی به شفاخانه انتقال یافته اند و تحقیقات در مورد این انفجار آغاز شده است.

شاهدان این انفجار می‌گویند که هدف حمله یک بس شهری نوع کاستر بود. به گفته شاهدان، این انفجار ناشی از مواد جاسازی‌شده در داخل موتر بوده است.

کریم، یک دوکاندار که انفجار در جاده نزدیک مغازه‌اش رخ داده، گفت که پس از انفجار، موتر کاستر آتش گرفت.

شاخه‌ٔ خراسان داعش که ظاهراََ رقیب گروه طالبان بر کسب قدرت پنداشته می‌شود، از چندین سال به اینسو، مسوولیت مرگبارترین حملات را بر ضد پیروان اهل تشیع، به ویژه اقلیت قومی هزاره‌ را در افغانستان بر عهده است. این گروه در کشتار اعضای اهل تسنن نیز کوتاهی نکرده است.

تندروان داعش این اقلیت قومی مذهبی پیروان شیعه را در مساجد، شفاخانه‌ها، مکاتب، در جریان تظاهرات و سایر امکان عامه نه تنها هدف مرگبارترین حملات قرار داده اند،‌ بلکه به اسرع وقت، بدون ارایه دلیل و توجیه، مسوولیت این حملات خونین را نیز بر عهده گرفته اند.

گروه

XS
SM
MD
LG