لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در نزدیک محل سخنرانی حکمتیار در ننگرهار


انفجاری پس از چاشت دوشنبه (۱۹ مارچ) در نزدیکی ستدیوم ورزشی شهر جلال‌آباد به وقوع پیوست که به گفتۀ مقامات در آن چهار نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

این انفجار در نزدیکی محلی رخ داد که گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان همایشی را در آن دایر کرده بود، اما در هنگام انفجار همایش به پایان رسیده و اکثر شرکت کنندگان ساحه را ترک کرده بودند.

مسوولیت این رویداد را هیچ گروهی به دوش نگرفته است، اما در گذشته طالبان و گروه دولت اسلامی یا داعش حملات مشابهی را در ننگرهار و سایر بخش‌های افغانستان انجام داده اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت که این انفجار ناشی از مواد منفجرۀ جاسازی‌شده در یک موترسایکل بود. اما شاهدان عینی گفته اند که حمله انتحاری بود.

داکتر نجیب‌الله کاموال، رئیس صحت ننگرهار، نیز ارقام تلفات را تایید کرد و گفت که وضعیت زخمی شدگان نگران کننده نیست.

گلبدین حکمتیار در این همایش از طرفداران خود خواست تا در انتخابات رو در راه پارلمانی در افغانستان حضور فعال داشته باشند، تا باشد که به گفتۀ وی پارلمان از وضعیت کنونی بیرون شود.

آقای حکمتیار گفت "مردم از گرفتن نام پارلمان کنونی می‌شرمند، پارلمان به مارکیت خرید و فروش مبدل شده است، پس باید در انتخابات آینده شرکت کنید و این انتخابات نباید مثل انتخابات گذشته باشد. شفاف باشد و ساکنان ساحات ناامن و مهاجران نیز در آن شرکت داشته باشند".

رهبر حزب اسلامی افغانستان همچنان گفت که در جنگ روان در افغانستان که سبب قتل و کشتار انسان‌های بی‌گناه می شود، هیچ جواز ندارد. او گفت "کسی که این جنگ را تایید می کند بسیار احمق است".

XS
SM
MD
LG