لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در یک مرکز ثبتِ‌نام رأی‌دهی در بغلان


Afghanistan Election

انفجار ماین، در داخل یک مرکز ثبتِ‌نام رای‌دهندگان در بغلان منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.

انفجار صبح چهارشنبه (۶ جون) در ساحه دشت ‌خواجه‌الوان شهر پلخمری مرکز ولایت بغلان به وقوع پیوست.

ذبیح‌الله شجاع، سخنگوی پولیس بغلان، به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که فرمانده تولی پولیس شاهراه و مسؤول مرکز ثبتِ‌نام در این رویداد کشته شدند.

او افزود: "دو ماین جاسازی شده بود، دو تن از پرسونل نیرو های امنیتی ما شهید است و دو تای دیگر هم زخمی است، یک نفر ملکی است و تا هنوز ارقام دقیق برای ما نرسیده است، ارقام ابتدایی ما دو کشته و دو زخمی است، قومندان تولی شاهراه ما جام شهادت را نوشیده و دیگرش مسوول سایت است".

هنوز مسوولیت این رویداد فرد یا گروهی به عهده نگرفته است.

مسوولین صحت عامه بغلان از انتقال دو کشته و دو زخمی به این شفاخانۀ ولایتی را تأیید کردند. به گفتۀ داکتر حلیم غفاری معاون صحت عامه بغلان، دو جسد (یک نظامی و یک ملکی) و دو زخمی به شفاخانۀ مرکزی بغلان منتقل شده اند.

این دومین انفجار در مرکز ثبت نام رای‌دهی در ساحه خواجه‌الوان بغلان است.

تلفات اردو در بادغیس

عبدالغفور ملکزی، والی بادغیس به رادیو آشنا – صدای امریکا کشته‌شدن شش سرباز اردو را در یک حملۀ طالبان تأیید کرد و گفت که دلیل تلفات وارده بر نیروهای اردوی ملی عدم هماهنگی میان این سربازان و متفرق شدن شان بوده است.

طالبان بر یک قرارگاه مؤقتی نیروهای اردو که به منظور تأمین امنیت شاهراه قادس، افراز شده بود، حمله کردند که در نتیجه شش سرباز اردو کشته و هفت تن دیگر زخم برداشتند.

والی بادغیس گفت، با اینکه از قبل برای این سربازان اطلاع داده شده بود که قرار است بر پایگاه نظامی آنان حمله صورت گیرد؛ اما بی توجهی فرمانده آنها به این موضوع باعث وقوع این رویداد خونین شده است.

به گفتۀ وی، در این درگیری بیش از ده تن از افراد گروه طالبان نیز کشته و زخمی شده اند.

عبدالعزیز بیگ، رئیس شورای ولایتی بادغیس، نیز گفت این حادثه دیشب در منطقه "غرچغی" ولسوالی قادس این ولایت به وقوع پیوسته است.

آقای بیگ، افزود که در قرارگاه دستِ‌کم ۵۰ سرباز اردو برای تامین امنیت شاهراه قادس به طور مؤقت جابه‌جا شده بودند.

به گفتۀ وی، طالبان مسلح همچنان دو تانک مربوط به نیروهای اردوی ملی را به آتش کشیده و دو تانک دیگر را با چندین میل اسلحه و مقدار مهمات با خود برده اند.

گروه طالبان نیز تا به حال در این مورد ابراز نظری نکرده است.

مقام‌های اردوی ملی در غرب افغانستان با تماس‌های مکرر رادیو آشنا – صدای امریکا حاضر به گفتگو نشدند.

در جریان یک ماه گذشته این سومین حمله گروهی افراد طالبان بر پایگاه‌های نظامی سربازان اردوی ملی در ولایت بادغیس است که صورت می‌گیرد.

XS
SM
MD
LG