لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در یک مرکز ثبتِ‌نام رأی‌دهندگان در غزنی


حوالی ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه، انفجاری در یک مرکز ثبت‌ِنام رأی‌دهندگان در مربوطات حوزه اول امنیتی مرکز شهر غزنی، به وقوع پیوست.

مقام‌های محلی در غزنی تأیید کردند که در این انفجار سه تن زخمی شده اند.

روح‌الله منصوری، سخنگوی پولیس غزنی، به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت "انفجار از اثر یک ماین مقناطیسی بوده که در مرکز ثبت‌ِنام انتخاباتی لیسه دخترانۀ مغلان، جاسازی شده بوده و سه نفر زخمی شده اند".

به گفتۀ منصوری، یک پولیس و یک کارمند کمیسیون انتخابات، شامل زخمیان اند.

تا کنون هیچ فرد ویا گروهی مسئوولیت این انفجار را برعهده نگرفته است.

پولیس غزنی تأکید کرد که جستجو برای شناسایی عاملین این رویداد آغاز شده است.

داکتر بازمحمد همت، رئیس شفاخانه ولایتی غزنی گفتکه سه زخمی به شمول یک پولیس، یک کارمند زن کمیسیون مستقل انتخابات به این شفاخانه منتقل شده اند.

پس از انفجار صبح امروز، دفتر ساحوی کمیسیون انتخابات، مرکز ثبت‌ِنام رأی‌دهندگان در لیسه دخترانۀ ساحۀ مغلان شهر غزنی، را بست.

ناظرحسین نبی‌زاده، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات غزنی، به رادیو آشنا - صدای امریکا، گفت "اگر امنیت این سایت ثبت نام گرفته شود، این مرکز دوباره باز می‌شود در غیر آن صورت این مرکز به دلیل ناامنی مسدود خواهد ماند".

غزنی از ولایات ناآرام کشور است که مخالفین مسلح حتی در حومه‌های مرکز شهر نیز حضور گسترده دارند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG