لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در مرکز ثبت‌نام در خوست ۱۷ کشته برجا گذاشت


مقام‌های افغان در ولایت خوست می‌گویند که در اثر انفجار در یک مسجد که از آن به صفت مرکز ثبت نام رای‌دهندگان نیز کار گرفته می‌شد، ۱۷ نفر کشته شد.

طالب منگل، سخنگوی والی خوست، به صدای امریکا گفت که در این رویداد مرگبار ۳۴ غیرنظامی که کارمندان ادارۀ ثبت نام نیز شامل آنان است، زخمی شده است.

مقام‌های پولیس ولایت خوست گفته اند که این رویداد حوالی پس از چاشت یک شنبه در صحن مسجدی در ساحۀ ادی ولسوالی یعقوبی به وقوع پیوست.

سمنوال عبدالحنان، سرپرست قوماندانی امنیۀ ولایت خوست، به صدای امریکا گفت که "افراد ناشناس" ماین را در میز یکی از ماموران مرکز ثبت نام جاسازی کرده بودند.

تا اکنون هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را به دوش نگرفته است، اما مقام‌های افغان مسوولیت این رویداد را به دوش طالبان می اندازند.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای این حمله را محکوم کرده و گفته است که "دشمنان افغانستان با انجام این چنین حملات تروریستی به مردم‌سالاری، حقوق مدنی و آزادی‌های فردی، اعتماد مردم ما را ضعیف و روند ملی انتخابات را اخلال نمی‌توانند."

پس از آغاز روند ثبت نام رای دهندگان در افغانستان به شمول کابل در شماری از ولایت‌ها بر مراکز ثبت نام و توزیع تذکره حملاتی صورت گرفته است.

مرگبارترین حملاتی از این قبیل در یک مرکز ثبت نام رایدهندگان در غرب کابل بود که در آن بیش از ۶۰ نفر کشته و نزدیک به ۱۲۰ نفر دیگر زخمی شد.

XS
SM
MD
LG