لینک های دسترسی

Breaking News

٣٥ کشته و ١٠٣ زخمی در حملات انفجاری کابل


مقامات وزارت دفاع افغانستان می گوید که انفجار اولی در نزدیکی پل یک پیسه‌گی در نزدیک محوطه وزارت دفاع به وقوع پیوسته است

دو حملۀ انفجاری پی در پی حوالی ساعت ۳:۴۰ پس از چاشت امروز به وقت محل، هنگام رخصتی کارمندان وزارت دفاع افغانستان به وقوع پیوست.

به اساس معلومات تازه که معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان ارایه نمود در دو حملۀ انفجاری روز دوشنبه ٣٥ نفر کشته و ١٠٣ زخمی گردیده است.

جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان با تأیید حملات به صدای امریکا گفت، که انفجار اولی در نزدیکی پل یک پیسه‌گی واقع در مرادخانی، از مربوطات حوزۀ دوم شهر کابل در آن سوی سرک در مقابل دروازه وزارت دفاع به وقوع پیوسته است.

معلومات ابتدایی در مورد حملات انفجاری

جنرال رادمنش گفت زمانی که مردم و نیروهای امنیتی برای کمک به زخمیان انفجار اولی شتافتند، مهاجم انتحاری مواد همراه خود در بین مردم منفجر ساخت.

از سوی دیگر داکتر وحیدالله مجروح رئیس روابط خارجی و سخنگوی وزارت صحت عامۀ افغانستان به صدای امریکا گفت که تا کنون از محل رویداد، ۲۴ کشته و ۹۱ زخمی به شفاخانه‌ها منتقل شده اند.

داکتر مجروح افزود که این شمار قربانیان فقط از سوی وزارت صحت و کابل آمبولانس به شفاخانه‌ها منتقل گردیده اند. او افزود علاوه بر این ارقام، وزارت‌های دفاع و داخلۀ افغانستان نیز مجروحین و کشته‌ها را از محل رویداد به سایر شفاخانه‌ها انتقال داده اند.

در بین قربانیان این حملات، افراد ملکی و نظامی شامل استند.

جاده‌های منتهی به محل رویداد از سوی نیروهای امنیتی مسدود شده و به مردم اجازۀ رفت‌وآمد را نمی‌دهند.

محمداشرف غنی رئیس جمهور افغانستان این حمله را محکوم کرده و در اعلامیه‌ای گفته است که "گروه‌های تروریستی با ایجاد وحشت و ترس، حملات انتحاری و انفجاری نمی‌توانند به اهداف شوم خود برسند".

رئیس جمهور مثل همیشه گفته است که مخالفین مسلح توان جنگ را در میدان‌های نبرد از دست داده اند و حالا دست به این گونه حملات تروریستی در شهرها، شاهراه‌ها و ساحات ملکی انجام می‌دهند.

طالبان مسؤولیت دو انفجار را در نزدیکی وزارت دفاع پذیرفته اند.

XS
SM
MD
LG