لینک های دسترسی

Breaking News

انفجارهای خوست و غور سه کودک را کشت و ۱۴ تن را زخمی ساخت


مقام‌های امنیتی ولایت‌های خوست و غور می‌گویند، روز گذشته در این دو ولایت سه کودک در نتیجۀ انفجارها سه کودک جان باخته و ۱۴ تن دیگر زخمی شده اند.

مقام‌ها در خوست می‌گویند، در نتیجۀ انفجار مواد منفجره در ولسوالی نادرشاه کوت این ولایت، دو طلبۀ یک مدرسه دینی کشته شده و نُه تن دیگر زخم برداشته اند.

دفتر پولیس خوست به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، این انفجار عصر روز گذشته در مقابل یک مدرسه دینی در ساحه سپین‌کان این ولسوالی به وقوع پیوسته است.

به گفتۀ پولیس خوست، تا اکنون در مورد چگونگی وقوع این این رویداد هنوز معلوماتی در دست ندارند؛ اما بر بنیاد گزارش‌های اولیه، این انفجار ناشی از مواد منفجره بوده است.

در همین حال، برخی گزارش از ساحه نشان می‌دهند که به گفتۀ مردم محل، در این رویداد دو کودک جان باخته و نُه تن نیز زخم برداشته اند.

کودکانی که در این انفجار زخمی شده اند، به شفاخانه‌های شهر خوست منتقل شده اند.

در یک خبر دیگر، انفجار ماین کنار جاده دیروز در ولسوالی "تیورۀ" ولایت غور، یک کودک را کشته و پنج تن دیگر را زخمی ساخته است.

اقبال نظامی، سخنگوی پولیس غور به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، اين انفجارعصر روز شنبه در منطقه پای حصارولسوالی تیوره اين ولايت زمانی به وقوع پيوست كه اين کودکان گوسفندان را به چراگاه برده بودند.

به گفتل وی، در اين انفجار یک طفل هشت ساله كشته و پنج تن دیگرمجروح شده اند.

مسؤولیت این رویدادها را هنوز کسی به عهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG