لینک های دسترسی

Breaking News

انفجار در ولایت ننگرهار ۵ کشته و ۲۷ زخمی بجا گذاشت


تا هنوز مسولیت این رویداد را کس به عهده نگرفته اند.

به دنبال انفجارات امروزی در شهر جلال آباد، گلاب منگل والی ننگرهار گفته است که این رویداد را جداً پی گیری خواهد کرد.

این انفجارات از اثر مواد انفجاریه که در کنارجاده در ناحیه دوم شهر در نزدیکی مرکز اطفائیه تعبیه شده بود رخ داده وسبب کشته شدن پنج تن وزخمی شدن ۲۷ نفر شد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که در میان کشته شده گان دو تن از منسوبین امنیتی ومتباقی ان همه افراد ملکی اند.

او گفت که در انفجار اول که در ناحیه دوم شهر جلال اباد رخ داد، عبدالحکیم امر نظارت خانه قوماندانی امنیه ننگرهار ویک کودک کشته و شش کودک دیگر مجروح شده اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در مورد حمله تروریستی روز جمعه شهر جلال آباد می گوید که "در این اواخر دشمنان مردم افغانستان با هدف ایجاد ترس و رعب از هر ابزاری برای برهم زدن فضای امن زندگی مردم استفاده می کنند".

رئیس جمهور غنی ضمن محکوم نمودن شدید این رویداد های تروریستی، گفت که دشمنان مردم افغانستان با چنین حملات بزدلانه و تروریستی هیچگاهی نمی توانند در ارادۀ مردم افغانستان خللی وارد کنند و به اهداف شوم باداران شان برسند.

از جانب دیگر سخنگوی والی ننگرهار می گوید که دو انفجار پیهم دیگر هم در مربوطات ناحیه دوم در نزدیکی مرکز اطفائیه باعث کشته شدن دو غیرنظامی و یک منسوب امنیتی شد. او افزود که در این رویداد ۱۸غیرنظامی زخمی شده اند.

در این اواخر شهر جلال اباد شاهد چندین واقعه کشتارهای هدفمند نیز بوده است واین وضعیت شهروندان ننگرهار را جداً نگران ساخته است.

اماعطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار میگوید که گلاب منگل والی این ولایت وقوع انفجارات روز جمعه درحومه شهر را خیلی جدی گرفته وشخص والی امروز این رویدادها را تحقیق وبررسی نموده است.

انعام الله سمون مسؤل مطبوعاتی ریاست صحت ولایت ننگرهار به صدای امریکا گفت که مجروحین همه افراد ملکی وبیشتر شان کودکان خوردسال اند که اکنون حالت صحی همه آنها خوب میباشد.

انفجارات امروزی خسارات هنگفت مالی نیز در پی داشت.

مسؤلیت این انفجارات را هنوز شخص ویاگروهی از مخالفان مسلح دولت به دوش نه گرفته اند. اما طالبان مسلح اکثراً مسؤلیت این گونه حملات را بر عهده میگیرند.

  • 16x9 Image

    عبدالحی ورشان - کابل

    عبدالحی ورشان از 1993 میلادی به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا بخش افغانستان کار می کند. ورشان از سال 2002 به حیث گزارشگر رادیو صدای امریکا در کابل کار می کند. از کارهای برجسته گزارشگری ورشان تهیه گزارش از نشست های مهم سیاسی و نظامی و نشست های بین المللی مربوط به قضیه افغانستان درکابل است. عبدالحی ورشان فارغ التحصیل ادبیات وعلوم بشری از پوهنتون کابل است.
XS
SM
MD
LG