لینک های دسترسی

Breaking News

معلومات نادرست درمورد داروی کووید۱۹: فیسبوک رییس جمهور ونزویلا راکد شد


شرکت فیسبوک، حساب نیکولاس مدورو، رییس‌جمهور ونزویلا را به دلیل نشر اطلاعات نادرست و غیرعلمی دربارهٔ چگونگی درمان کروناویروس برای ۳۰ روز راکد کرد.

یک سخنگوی شبکهٔ اجتماعی فیسبوک به آژانس خبری رویترز گفته است آقای مدورو در صفحهٔ خود ویدیویی را نشر کرده که در آن نوعی داروی گیاهی "Carvativir" را برای درمان بیماری کووید۱۹معرفی کرده و نام آن را داروی "معجزه آسا" توصیف کرده و ادعا کرده است که این دارو بدون هیچ نوع عارضهٔ جانبی برای درمان بیماری کووید۱۹ موثر است.

سخنگوی فیسبوک همچنان گفته است که این شرکت از رهنمودات سازمان جهانی صحت پیروی می‌کند که براساس آن تا حال هیچ گونه دوایی برای بیماری کووید۱۹ وجود ندارد.

فیسبوک گفته است که رییس جمهور ونزویلا به کرات از مقرات این رسانهٔ اجتماعی تخطی کرده است، اما با آنکه او در جریان این مدت می‌تواند در حساب فیسبوک‌اش فقط بخواند، اما در صفحه‌اش چیزی نوشته نخواهد توانست.

براساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده، ونزویلا تا اکنون بیش از ۱۵۵ هزار مورد ابتلا و بیش از ۱۵۰۰ مورد مرگ ناشی از کروناویروس را گزارش داده است، اما متخصصین می‌گویند که ممکن شمار تلفات در این کشور بیشتر از آنچه باشد که گزارش داده شده است.

XS
SM
MD
LG