لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت معارف: مکاتب فراه به دلیل ناامنی‌ها تعطیل شد


در پی ناامنی‌های شدید اخیر در شهر فراه، وزارت معارف افغانستان اعلام کرد که مکاتب و سایر مراکز تعلیمی در این ولایت به صورت مؤقت تعطیل شده است.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای گفته است که هدف از تعطیلی مکاتب و مراکز تعلیمی فراه، مصؤونیت جانی شاگردان، استادان و کارمندان معارف است.

همچنان وزارت معارف گفته است "به ریاست معارف فراه هدایت داده می‌شود که تا پایان مشکلات امنیتی دروس و امتحانات شاگردان را تا هدایت بعدی (بعد از عید رمضان) به تعویق بیندازد".

این در حالی است که طالبان پس از نبرد دو روزه، دیشب دوباره در چندین نقطه شهر فراه حمله کردند.

جنرال محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که طالبان با استفاده از لباس زنانه، در بخش‌های شمالی و غربی حومۀ شهر هرات، پنهان شده بودند.

او افزود "از طرف شب بعضی فیرهایی را انجام دادند که ما برای حفظ متقدم، عملیات را به شکل تلاشی و تصفیوی به این مناطق آغاز کردیم، انشاالله مناطق هم تصفیه می‌شود و هم تلاشی به صورت خوب آن انجام خواهد شد".

فضل احمد شیرزاد، قوماندان امنیه ولایت فراه، نیز پنهان‌شدن جنگجویان طالبان را در محلات مسکونی تأیید کرد.

عبدالجبار شایق، رئیس صحت عامه فراه گفت که از درگیری‌های دیشب چهار زخمی به شفاخانه این ولایت منتقل شده اند که یکی آنها ملکی است.

دادالله قانع، یکی از اعضای شورای ولایتی فراه گفت که دیشب شماری از افراد طالبان با موترسایکل‌های سه چرخ برای انتقال اجسادشان وارد شهر شده و با استفاده از غفلت نیروهای امنیتی و استخباراتی بر شماری از مناطق از جمله محبس این ولایت حملات راکتی انجام داده اند.

آقای قانع، افزود که در این بین شماری از نیروهای امنیتی و باشندگان شهر فراه نیز با فیرهای هوایی باعث ناآرامی این شهر شده اند.

به گفتۀ وی، در حال حاضر نیروهای امنیتی افغان درحال پاکسازی شهر استند و از حکومت می‌خواهد تا افرادی که شهر را ناامن می‌سازند، مجازات شوند.

ابراهیم محمدی، یک تن از باشندگان شهر فراه اما به رادیو اشنا صدای آمریکا گفت افراد طالبان شب گذشته دوباره حملات خود را بر ساختمان ولایت، قوماندانی امنیه، محبس، حوزه های امنیتی اول و دوم شهر و ناحیه های اول، سوم و چهارم شهر فراه از سر گرفتند.

به گفتۀ وی، هنوز هم درگیری‌ها به صورت پراکنده ادامه دارد.

گروه طالبان تا به حال در این مورد ابراز نظری نکرده است.

XS
SM
MD
LG