لینک های دسترسی

Breaking News

تساوی آلمان و اسپانیا؛ امیدی برای صعود آلمان باقیست


تیم آلمان هنوز هم امیدوار صعود به دور حذفی جام جهانی فوتبال قطر است

تیم فوتبال آلمان، روز یک‌شنبه ۲۷ نومبر (ششم قوس) با نتیجه مساوی ۱-۱ در برابر اسپانیا حضور خود را در قطر حفظ کرد.

رقابت میان آلمان، میراث دار حضور همیشگی در جام جهانی و برنده چهار لقب قهرمانی جام جهانی فوتبال، و اسپانیا، قهرمان پیشین جام جهانی و ملت های اروپا، هیچگاهی خالی از لذت، شور و هیجان نبوده است.

گول دقیقه ۶۲ موراتا، مهاجم اسپانیایی، برای دقایقی رمق در بدن هواداران تیم آلمان نگذاشته بود، اما این گول گویا بازیکنان آلمانی داخل میدان را از خواب بیدار کرد و خط میانه و تهاجمی آلمان هر آنچه در توان داشتند، برای کم از کم مساوی ساختن این رقابت به خرج دادند.

مهاجم آلمانی در دقیقه ای ۷۲ بازی، توپ "یک به یک" با دروازه بان اسپانیایی را به دستان او ضربه زد و نتوانست دروازه ای اسپانیا را باز کند.

اما، نیکولاس فوولکروگ، مهاجم شماره ۹ آلمان که تازه به میدان آمده بود، در دقیقه ای ۸۳ بازی، با گول زیبایی که به ثمر رساند، تیم آلمان را از حذف شدن از جام جهانی قطر نجات داد.

اسپانیا که رقابت نخست خود را با کوستاریکا با نتیجه‌ای ۷-۰ پیروز شده، با این مساوی، چهار امتیازه شد و با احتمال زیاد یکی از تیم های دور حذفی این گروه خواهد بود.

آلمانی‌ها فرصت زیادی برای صعود ندارند، اما، کم از کم در رقابت سوم گروهی، پیروزی در برابر کوستاریکا و شکست جاپان در برابر اسپانیا، می تواند "برگ برنده و حیات دوباره به تیم آلمان" باشد تا به دور حذفی جام جهانی قطر راه یابد.

در صورت نتیجه‌ای متفاوت، تفاضل گول‌ها سرنوشت این گروه را مشخص خواهد ساخت.

در رقابت های دیگر روز یک‌شنبه ۲۷ نومبر، کروشیا ۴-۱ کانادا را شکست داد؛ مراکش ۲-۰ بلجیم را از راه برداشت و کوستاریکا با نتیجه ای ۱-۰ جاپان را مغلوب ساخت.

XS
SM
MD
LG