لینک های دسترسی

Breaking News

ارجنتاین با وجود اشتباه لیونل مسی به دور حذفی صعود کرد


لیونل مسی ضربۀ پنالتی را در دقیقۀ ۳۵ بازی نتوانست به ثمر برساند.

جام جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ شاهد یک رقابت دیدنی دیگر میان تیم های ارجنتاین و پولند برای صعود به دور حذفی بود.

بار مسوولیت این رقابت بیشتر بر دوش لیونل مسی و رابرت لیوندوفسکی، کپتان های ارجتناین و پولند بود. اما هیچکدام در این رقابت نتوانستند به گول دست یابند.

تیم ارجنتاین که در نخستین رقابت این جام دو مقابل یک به عربستان سعودی باخته بود، رقابت دوم خود را با مکسیکو با نتیجۀ دو مقابل صفر برنده شد و برای صعود به دور بعدی به پیروزی در برابر پولند نیاز داشت.

پولند با یک پیروزی و یک مساوی دست بالاتر از ارجنتاینی ها داشت اما در رقابت چهارشنبه شب با این تیم امریکای لاتین کوتاه آمد.

لیونل مسی، کپتان و فوق ستارۀ تیم ارجنتاین با توجه به "بار بیش از حد مسوولیت برای صعود تیمش به دور حذفی" در دقیقۀ ۳۵ بازی نتوانست از فرصت پنالتی که برایش مهیا شده بود استفاده کند. ووچیچ زیکیسکی، دروازه بان تیم پولند نه تنها با مهارت دیدنی ضربۀ پنالتی مسی را مهار کرد بلکه در جریان رقابت بیش از سایر بازیکنان تیمش درخشید.

دروازه بان تیم پولند در رقابت با ارجنتاین سنگ تمام گذاشت و ضربه های حتمی گول را در لحظات حساس مهار کرد.
دروازه بان تیم پولند در رقابت با ارجنتاین سنگ تمام گذاشت و ضربه های حتمی گول را در لحظات حساس مهار کرد.

طلسم دفاعی تیم پولند در آغازین دقایق نیمۀ دوم بازی شکست و نخستین گول ارجنتاین در دقیقۀ ۴۶ نیمۀ دوم بازی توسط مک الیستر، با یک ضربۀ آهسته اما دور از دسترس دروازه بان پولند به تیر عمودی چپ تماس کرده وارد دروازه شد.

گول دوم ارجنتاین دیدنی بود. توپ از داخل محوطۀ جزا توسط الوارز، مهاجم جوان ارجنتاین با یک ضربۀ نیمه قوسی زیبا وارد دروازۀ پولند شد.

پولندی ها که با یک مساوی هم می توانستند به دور حذفی راه یابند، زیر باز حملات و بازی تکتیکی ارجنتاینی ها قرار گرفته و در ۹۰ دقیقۀ بازی نتوانستند کارکردگی قابل ملاحظه ای به نمایش بگذارند.

اما در رقابت دیگر این گروه که به گونۀ همزمان برگزار شده بود، تیم های مکسیکو و عربستان سعودی به مصاف هم رفتند که در آن مکسیکویی ها توانستند با نتیجۀ دو مقابل یک از سد عربستان بگذرند و چهار امتیازه شوند.

برخی از هواداران تیم عربستان سعودی پس از شکست تیم شان در برابر مکسیکو ناراحت اند. عربستان اگر مکسیکو را شکست می داد می توانست به دور بعدی راه یابد.
برخی از هواداران تیم عربستان سعودی پس از شکست تیم شان در برابر مکسیکو ناراحت اند. عربستان اگر مکسیکو را شکست می داد می توانست به دور بعدی راه یابد.

اما در این گروه پولندی ها با وجود شکست در برابر ارجنتاین با توجه به تفاضل گول خورده به دور حذفی راه یافتند.

مکسیکو در سه رقابت دو گول زده و سه گول خورده داشت حالانکه پولند با دو زده و دو گول خورده به دور بعدی جام راه یافت.

در دور حذفی ارجنتاین به مصاف آسترالیا می رود و پولند باید با فرانسه مدافع لقب قهرمانی و مدعی این جام رقابت کند.

در سلسله رقابت های جام جهانی قطر، روز پنجشنبه تیم های کروشیا – بلجیم، کانادا – مراکش، جاپان – اسپانیا و آلمان کوستاریکا به مصاف هم می روند که این رقابت برای آلمان به مثابۀ مرگ و زندگی در جام قطر پنداشته می شود.

XS
SM
MD
LG