لینک های دسترسی

Breaking News

فیفاعضویت فدراسیون فوتبال پاکستان را تعلیق کرد


فدراسیون جهانی فوتبال یا فیفا امروز چهار شنبه هفتم اپریل (۱۸ حمل) عضویت پاکستان را به حالت تعلیق درآورد و به کمیته فیفا دستور داد تا از مقر فدراسیون ملی فوتبال پاکستان خارج شود.

پاکستان سالانه در حدود ۱.۲۵ میلیون دالر از فدراسیون جهانی فوتبال بودجهٔ توسعه‌ای به دست میاورد.

فدراسیون فوتبال پاکستان از سال ۲۰۱۹ به اینسو از طرف یک کمیته‌ای منصوب شده توسط فیفا اداره می‌شد، اما اعضای این کمیته هفته گذشته توسط یک گروهی از دفتر لاهور اخراج شدند که ادعا داشتند انتخابات مشروعی را برگزار کرده اند.

فیفا در بیانیه‌ای از مقر خود در سویس گفت: "فدراسیون فوتبال پاکستان تا اطلاع ثانی به حالت تعلیق درآمده است. نماینده فدراسیون فوتبال پاکستان و تیم‌های باشگاهی آن تا رفع تعلیق در مسابقات بین المللی اشتراک کرده نمی‌توانند."

محکمه عالی پاکستان در سال ۲۰۱۹ به نهاد ملی فوتبال این کشور دستور داد تا انتخابات را برگزار کند و انتخابات توسط گروهی به رهبری یک تاجر، اشفاق حسین برگزار شد.

اما کنفدراسیون فوتبال آسیا نتیجهٔ این انتخابات را نپذیرفت و فیفا کمیتهٔ را برای اداره امور فدراسیون پاکستان تا زمان برگزاری انتخابات مشروع تعیین کرد.

گروه اشفاق هفته گذشته ادعا کرد که این کار را انجام داده و دفاتر فدراسیون را در اختیار گرفته اند.

آخرین مسابقه بین المللی پاکستان در سال ۲۰۱۹ در مقابل کمبودیا بود.

پاکستان که در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۷۰ از اسطوره‌های فوتبال در سطح منطقه بود در حال حاضر در بین ۲۱۰ تیم فیفا در رده‌ای ۲۰۰ قرار دارد.

عضویت این کشور پیش از این نیز به دلیل دخالت دولت در این ورزش دوبار تعلیق شده بود.

XS
SM
MD
LG