لینک های دسترسی

Breaking News

پانزده کشور اروپایی : اسراییل باید طرح اعمار بیشتر واحد های مسکونی را لغو کند  


پانزده کشور اروپایی روز جمعه ۱۳ می ( ۲۳ ثور) از اسراییل خواستند تا طرح اعمار هزاران واحد مسکونی بیشتر را در کرانه غربی لغو کند.

این کشور های اروپایی همچنین هشدار داده اند که ادامه اعمار این واحدهای مسکونی می تواند منجر به ایجاد موانع برای رسیدن به یک صلح پایدار میان اسراییلی ها و فلسطینی ها شود.

در بیانیه که از سوی وزارتخانه‌های خارجه کشور های اروپایی به نشر رسیده، گفته شده است که " اعمار شهرک های جدید موانعی را برای یافتن راه حل میان این دو کشور ایجاد خواهد کرد" و افزود که اعمار شهرک های اسراییلی نقض آشکار قوانین بین المللی است و این امر می تواند مانع ایجاد صلح پایدار و همه جانبه بین اسراییلی ها و فلسطینی ها گردد.

این هشدار پس از آن صادر شد که یک سازمان غیر انتفاعی اسراییلی روز سه شبنه گزارش طرح اعمار ۴۴۲۷ واحد مسکونی اضافی یهودی نشین را در منطقه تحت اشغال در کرانه غربی اعلام کرد.

سازمان موسوم به اکنون صلح یا Peace Now که اعمار شهرک سازی اسراییلی ها را از نزدیک نظارت می کند، گفت که کمیته عالی مدیریت شهرک سازی اجازه نهایی اعمار ۲۷۹۱ واحد مسکونی را داده است و علاوه برآن، این کمیته اعمار ۱۶۳۶ واحد مسکونی دیگر را نیز تایید کرده است.

اسراییل کرانه غربی و بیت المقدس شرقی را در سال ۱۹۶۷ میلادی از نزد اردن تصرف کرد. از آن زمان به این سو، نزدیک به هفت صد هزار اسراییلی به این شهرک ها نقل مکان کرده اند. اکثر کشور های جهان این اقدام اسراییل را غیر قانوتی میدانند.

پانزده کشور اروپایی به شمول فرانسه، بلجیم، دنمارک ، فنلند ، پولند، آلمان ، یونان، ایرلند، ایتالیا، لگزامبورگ، مالتا، هالند، ناروی، اسپانیا و سویدن روز جمعه با امضای یک اعلامیه مشترک از اسراییل خواستند تا طرح اعمار بیشتر واحد های مسکونی را لغو نماید.

حکومت اسراییل تا حال در مورد این تقاضای کشور های اروپایی تبصره نکرده است.

XS
SM
MD
LG