لینک های دسترسی

Breaking News

دامنۀ جنگ داعش و طالبان به لغمان گسترش یافت


پس از نبرد میان جنگجویان داعش و طالبان در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار، اکنون درگیری میان این دو گروه در ولسوالی الینگار ولایت لغمان وسعت یافته که به دو جانب تلفاتی وارد شده است.

دگرمن شیرین‌آقا، سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در شرق افغانستان، به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت، از روز گذشته درگیری میان طالبان و داعش در ساحۀ "کونده گل" دره نورلام آغاز شده است.

دگرمن فقیری افزود "در این درگیری، مبارز و محراب دو فرمانده طالبان کشته شده اند و از تلفات داعش هنوز معلوماتی در دست نیست".

به گفتۀ وی، در این درگیری ممکن به هردو جانب تلفات وارد شده باشد.

یک مقام حکومتی لغمان که نخواست نامش فاش شود، به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت، در این نبرد تلفات سنگینی به طالبان و داعش وارد شده است.

به گفتۀ منبع، طالبان و داعش برای سرکوب یکدیگر، مصروف فراخواندن جنگجویان شان از سایر مناطق به این ساحه می‌باشند.

باشندگان محل به رادیو آشنا - صدای امریکا گفته اند، داعش مصروف بسیج‌ساختن جنگجویان خود از چپه درۀ کنر و سایر ساحات می‌باشد و طالبان نیز از سایر ولسوالی‌های لغمان برای سرکوب داعش افراد شان را فراخوانده اند.

اما مقام‌های حکومتی گفته اند که برای نابودی هر دو گروه عملیاتی را انجام خواهند داد.

پس از رویارویی طالبان و داعش در ولسوالی خوگیانی ننگرهار، این نخستین درگیری در لغمان است که میان دو گروه به وقوع پیوسته است.

هنوز داعش و طالبان در خصوص این درگیری چیزی نگفته اند.

ولسوالی الینگار ولایت لغمان در کنترول طالبان است و چند ماه پیش این گروه تلاش کرد که مهترلام مرکز این ولایت را تصرف کند؛ اما نظامیان افغان آنان را عقب راند.

XS
SM
MD
LG