لینک های دسترسی

خونین ترین نبرد طالبان و اردوی افغان در بادغیس


در خونینترین نبرد نیروهای افغان و شورشیان طال در ولایت بادغیس، دها تن کشته شده اند
مسئولان امنیتی در ولایت بادغیس می گویند در درگیری نیروهای اردوی ملی با گروه طالبان مسلح در این ولایت ۵۷ جنگجوی طالب هلاک و ۴۸ تن دیگر آنها جراحت برداشت.

مقام های اردوی ملی در ولایت بادغیس گفتند این درگیری زمانی بوقوع پیوست که پیکارجویان طالب، هفتهء گذشته، بر یک کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی افغان در مسیر ولسوالی بالامرغاب این ولایت حمله ور شدند.

داوود شاه وفادار، قوماندان لوای سوم اردوی ملی در ولایت بادغیس گفت در این جنگ بیشتر از یک هزار جنگجوی طالبان از ولایت های فاریاب، هرات و هلمند اشتراک داشتند.

آقای وفادار گفت به رادیو آشنا صدای امریکا گفت این درگیری بیشتر از یک هفته به طول انجامید.

او گفت "در عرض راه دشمن به شکل گروپی خود را تنظیم کرده بودند و ۲۴ قوماندان گروپ های مختلف در آن شرکت داشتند و خود والی نام نهاد طالبان در بادغیس آنها را رهبری میکرد. در میان کشته شدهای دشمن شش سرگروپ آنها بنام های ملا حسن، ملا بسم الله، ملا ذاکر، مولوی عبدالظاهر، ملا عبدالرئوف و ملا جلیل کشته استند."

تلفات نیروهای افغان

این مقام اردوی ملی افغانستان گفت در این درگیری پنج سرباز اردوی ملی افغانستان کشته و پانزده تن دیگر زخم برداشتند.
آقای وفادار همچنان گفت "این حمله به قومانده استخبارات کشورهای همسایه ما بود که به طالبان گفته شده بود این کاروان باید از بین برود و سوختانده شود و قطعا این مهمات به نیروهای امنیتی به بالامرغاب نرسد و انها را اکمال نکند."

این در حالی است که طالبان نیز در تماس با رسانه ها ادعا کرده اند که بیشتر از پنجاه اردوی ملی را در نبرد بادغیس کشته اند.

این خونین ترین درگیری نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان طی یکسال گذشته میباشد که بعد از خروج کامل قوای نظامی کشور اسپانیا از ولایت بادغیس صورت میپذیرد.
XS
SM
MD
LG