لینک های دسترسی

Breaking News

اجساد پنج نظامی پاکستانی به پاکستان تحویل داده شد


نظامیان افغان و پاکستانی روز یک شنبه در امتداد خط دیورند در ولسوالی جاجی میدان ولایت خوست درگیر شدند

والی خوست گفته است که اجساد پنج نظامی پاکستانی که روز گذشته در درگیری میان نظامیان افغان و پاکستانی در امتداد خط دیورند در ولسوالی جاجی میدان آن ولایت کشته شده بودند، به مقام‌های پاکستانی تحویل داده شد.

حکم خان حبیبی، والی خوست، همچنان گفته است که یک نظامی پاکستانی که در این نبرد از سوی قوای افغان اسیر گرفته شده بود، نیز به مقام‌های پاکستانی سپرده شد.

نظامیان پاکستانی کشته شدن دو نظامی و زخمی شدن پنج نظامی دیگر آن کشور را در درگیری با مرزبانان افغان در امتداد خط دیورند تایید کرده اند.

اما محمد رادمنش، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان، به صدای امریکا گفت که در درگیری قوای سرحدی افغان و مرزبانان پاکستان ۱۴ نظامی پاکستانی کشته و ۱۷ نظامی دیگر آن کشور زخمی شده است.

بخش مطبوعاتی اردوی پاکستان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که نظامیان سرحدی پاکستان به گونۀ معمول مصروف نظارت در امتداد خط دیورند بودند و آمادگی‌های لازم را برای آغاز کار ساخت کتاره در آن ساحه می‌گرفتند که از سوی نیروهای افغانستان بر آنان گلوله باری شد.

اما مقام‌های افغان در ولایت خوست می‌گویند که نظامیان پاکستانی خط دیورند را عبور کرده و قصد داشتند در خاک افغانستان به ساختن تاسیسات اقدام کنند.

مقام‌های ولایتی خوست گفته اند که بربنیاد توافق صورت گرفته میان نیروهای افغان و پاکستانی، از دیروز به این‌سو در ولسوالی جاجی‌میدان در امتداد خط دیورند جنگ میان دوطرف متوقف شده است. اما به گفتۀ مقام‌ها قوای افغان در ساحات مرزی این ولسوالی جابجا شده اند.

دگروال محمود زازی، رئیس ارکان لوای اول پیاده اردوی ملی در خوست به صدای امریکا گفت که برای جلوگیری از فیر سلاح‌های سنگین از سوی نیروهای پاکستانی، سلاح‌های سنگین به پوسته‌های امنیتی نیروهای افغان نیز انتقال داده شده است.

آقای زازی گفت "در سرحد نیروهای توپچی هم جابجا شده است، پس از این اگر نیروهای پاکستانی سلاح‌های سنگین را استفاده کنند، عمل بالمثل را شاهد خواهند بود و آن اهدافی را که نزد ما تثبیت شده، از بین می‌بریم".

XS
SM
MD
LG