لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌سوزی در بنگله‌دیش ۵۲ کشته برجاگذاشت


آتش‌سوزی در یک کارخانهٔ تولید آب‌میوه در بنگله دیش حداقل ۵۲ کشته و ۲۰ زخمی بر جا گذاشته است.

آتش‌سوزی ناوقت روز پنجشنبه هشتم جولای (۱۷ سرطان) در طبقه تحتانی ساختمان شش طبقه‌ای این کارخانه که در ساحه نراین‌گنج در ۲۰ کیلومتری داکه، پایتخت بنگله دیش موقعیت دارد، آغاز شد.

مستین بیلا، یک مقام ساحه نراین‌گنج در یک تماس تلیفونی به خبرگزاری رویترز گفت:"سه نفر پس از خیز زدن از تعمیر برای فرار از آتش‌سوزی جان باختند و ۴۹ جسد سوخته تاکنون از تعمیر بدست آمده است".

او گفت هنوز علت آتش سوزی مشخص نیست.

عبدالله العارفین، یک مقام اطفاییه این ساحه گفت: "پلاستیک، مواد قابل اشتعال و مواد کیمیاوی همه باعث ایجاد مشکلات در خاموش کردن آتش شده اند. "

آقای العارفین گفت که هر طبقهٔ ساختمان حدود ۳۲۵۰ متر مربع است، اما ساختمان فقط دو مسیر خروجی دارد و با گسترش آتش به این راه ها بسیاری کارگران نتوانستند از تعمیر خارج شوند.

مقامات اطفاییه گفته اند که تاکنون ۲۵ تن را نجات داده اند و بیشتر مجروحین افرادی اند که از منزل دوم و سوم خود را به بیرون پرتاب کرده اند.

بنگله دیش سابقه آتش سوزی مرگبار کارخانه ها را دارد. در آتش‌سوزی ماه فبروری ۲۰۱۹ در یک ساحه قدیمی داکه حداقل ۶۷ نفر جان ‌باختند.

در سال۲۰۱۰ در اثر آتش‌سوزی در یک کارخانهٔ که به گونهٔ غیر مجاز مواد کیمیاوی را ذخیره کرده بود، حد اقل ۱۲۳ نفر کشته شدند.

اکثر ساختمان‌های این کارخانه ها بر اساس معیار‌های بین المللی ساخته نشده و دروازه‌های خروجی اضطراری ندارند.

XS
SM
MD
LG