لینک های دسترسی

Breaking News

پرواز موفقانۀ طیارۀ بزرگ 'دو-زیستی' در چین


طیارۀ AG600 ساخت چین قابلیت پرواز از زمین و آب را دارد و علاوه بر کارگیری در عملیات نجات دریایی، در فرو نشاندن آتش سوزی جنگلات نیز استفاده شده می تواند

طیاره های AG600 ساخت چین که قادر است از خشکه و آب پرواز و نسشت کند، برای اولین بار روز یکشنبه از سواحل دریای جنوب چین پرواز کرد.

تولید این طیاره بخشی از برنامۀ عصری سازی تجهیزات نظامی چین به شمار می رود.

چین در سال های اخیر تحقیقات خود را در راستای تجهیزات نظامی پیشرفته افزایش داده و تلاش می کند در مناقشه آبهای جنوب دریای چین دست بالا داشته باشد.

چین، ویتنام، مالیزیا، فلیپین و برونی همه در آبهای دریای جنوب چین ادعا دارند.

تلویزیون دولتی چین تصاویر زندۀ پرواز طیاره های AG600 را که از میدان هوایی "زوهای"واقع در ولایت گواندونگ، پرواز می کرد، نشر کرد و پس از یک ساعت پرواز دو باره نشست کرد.

قرار بود اولین پرواز این نوع طیاره در اوایل سال ۲۰۱۷ صورت بگیرد، اما به دلایل نا معلوم پرواز این طیاره ها به تعویق افتاد.

صنعت هوانوردی دولت چین هشت سال را در طرح و تولید این نوع طیارۀ بزرگ سپری کرد. بزرگی طیارۀ AG600برابر طیارۀ بوئینگ ۷۳۷ است و به گونۀ طراحی شده است که از آن در عملۀ نجات دریایی استفاده می شود و در عین حال برای فرونشاندن آتش سوزی جنگلات نیز از آن کار گرفته می شود.

این طیاره دارای چهار انجن توربوپراپ است و در هنگام عملیات نجات دریایی قادر به انتقال ۵۰ نفر بوده می تواند.

شرکت تولید این طیاره تا حال درخواست خریداری ۱۷ ادارۀ حکومت چین و شرکت های خصوصی آن کشور را دریافت کرده است. حد اکثر مسافت که طیارۀ AG600 می تواند طی کند، به ۴۵۰۰ کیلومتر می رسد و قادر است ۵۳.۵ تن وزن را انتقال بدهد.

XS
SM
MD
LG