لینک های دسترسی

Breaking News

با نخستین سوپر مدل با حجاب جهان آشنا شوید


حلیمه آدن از دیگر دختران مسلمان می‌خواهد که راهش را ادامه دهند

حلیمه آدن، دختر سومالیایی که در کمپ پناهجویان "کاکوما" در کینیا به دنیا آمد، امروز در ایالات متحدۀ امریکا زندگی می‌کند و مدلی موفق در عرصۀ مد و فیشن است.

حلیمه، نخستین سوپرمدل باحجاب دنیاست اما پیمودن این مسیر برایش آسان نبوده است.

او در نوامبر ۲۰۱۶ زمانیکه ۱۹ سال داشت با "دنیز والاس" مدیر رقابت‌های دختر شایسته ایالت منیسوتا تماس گرفت و از او پرسید که آیا می‌تواند با حجاب در مسابقات شرکت کند یا خیر.

والاس، عکسهای او را دید و تحت تأثیر زیبایی اش قرار گرفت و از او برای شرکت در رقابت دختر شایسته دعوت کرد. خانم آدن نخستین دختری بود که با حجاب در این مسابقات شرکت می کرد.

او سپس با یک شرکت مدلینگ قرار داد کرد و و در نمایش‌ طرح های اسپرت رژه رفت. بعد از آن، در نمایش مد مارک های ایتالیایی "ماکس مارا" و "آلبرتا فرتی" قدم زد.

این مدل حجاب دار در تبلیغتولیدات مختلف از جمله لوازم آرایش "ریانا" نیز حضور دارد. او امیدوار است راهیرا که آغاز کرده است، توسط دیگر دختران مسلمان ادامه پیدا کند تا از تبعیض علیه مسلمانان کاسته شود.

فروشگاه های امریکایی چون "امریکن ایگل" که چادر را بازار عرضه کرده است، در تبلیغات خود از چهرۀ خانم آدن استفاده کرده است. این روسری با استقبال گسترده دختران جوان مسلمان روبرو شد.

میشل لی، سردبیر مجله "الور" تصویر خانم آدن را روی جلد این مجله قرار داد و از او به عنوان "دختر امریکایی نوجوان معمولی" یاد کرد. لی می‌گوید که آدن، زیبایی جامعه امریکا را که پذیرای فرهنگ ها و دین های مختلف است، نمایندگی می کند.

حلیمه آدن هفت ساله بود که به ایالات متحدۀ امریکا آمد اما روزهایی را که در کمپ پناهجویان بوده، به خوبی به خاطر می آورد. او می گوید در آنجا یاد گرفت چطور به سنت های دیگران احترام بگذارد.

خانم آدنمی گوید دلیلی که قدم به عرصه مد گذاشت این بود که به عنوان یک نوجوان امریکایی با حجاب هیچ چهره ای را در رسانه ها نمی دید که از او الهام بگیرد.

حلیمه آدن قصد دارد در آینده به اردوگاه "کاکوما" بازگردد و به کودکان پناهجو کمک کند.

XS
SM
MD
LG