لینک های دسترسی

Breaking News

نخستین نمایشگاه طراحی لباس زنان در پروان افتتاح شد


نخستین نمایشگاه طراحی لباس و خدمات خشکه شویی زنان در پروان به هدف معرفی صنایع دستی این ولایت و رشد اقتصادی زنان، در چاریکار افتتاح شد.

لباس‌های گلدوزی، طرح‌های محلی، محصولات دستبافی، دستمال‌ها و یخن‌های خامکدوزی و گراف‌دوزی که توسط زنان پروان تولید شده اند، در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده اند.

سعدیه سیرت، مسؤول "نهاد طراحی لباس و خدمات خشکه شویی بانوان پروان" گفت که برای ایجاد مرکز طراحی لباس، چند ماه تلاش کرده تا زنان با استعداد را در این بخش شناسایی کند و از طریق این نمایشگاه مهارت‌های زنان را به مردم معرفی کند.

به گفتۀ خانم سعدیه، نخستین طراحی‌های زنان شامل این نمایشگاه است و برعلاوۀ آن یک خشکه شویی را نیز که توسط زنان مدیریت می‌شود، این نهاد ایجاد کرده است.

او گفت: "نبود بازار فروش یکی از چالش‌ها است که تا اکنون حل نشده و بیشتر مشتریان بیرون از ولایت پروان است".

اکنون ۲۵ خانم در این مرکز طراحی لباس و خشکه شویی مصروف کار اند.

فضل الدین عیار، والی پروان در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت که صنایع دستی زنان در این ولایت با کیفیت است و چنین نمایشگاه‌ها رشد اقتصادی زنان را در پی خواهد داشت.

خواجه روح الله صدیقی، شاروال چاریکار وعده داد که یک مکان مشخص را به خاطر خشکه شویی در اختیار زنان قرار می‌دهد و ادارۀ وی برای بازاریابی صنایع دستی زنان نیز تلاش خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG