لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع: ده‌ها داعشی در ننگرهار و جوزجان کشته شدند


وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در نتیجۀ عملیات‌های نیروهای امنیتی افغان در ولایات ننگرهار و جوزجان به شمول فرماندهان داعش، نزدیک به ۹۰ جنگجوی این گروه کشته شده اند.

تورن‌جنرال دولت وزیری، سخنگوی این وزارت، روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت، در نتیجۀ عملیات ویژه نیروهای کوماندوی اردوی افغان که دیروز در روستاهای ثبای قلعه و انگور قلعه ولسوالی ده بالای ننگرهار انجام شد، ۶۰ داعشی کشته و ۱۸ تن دیگر زخمی شدند. او تایید کرد که در این عملیات، غیرنظامیان نیز کشته و زخمی شده اند.

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، در مورد تلفات افراد ملکی افزود"گروه داعش با استفاده از زور و تهدید خود را در خانه‌های مردم ملکی پنهان نموده بودند و از آنها به حیث سپر استفاده می‌کردند که متاسفانه در جریان در گیری یک فرد ملکی شهید و ده تن دیگر زخمی گردیده اند".

او همچنان گفت که در نتیجۀ حملات هوایی در روستای آخندزاده ولسوالی بتی‌کوت و روستای ژویی خوله ولسوالی اچین ولایت ننگرهار پنج جنگجوی داعش کشته اند.

وزارت دفاع افغانستان گفت، که در این عملیات‌ها، اسلحه، مهمات و برخی وسایط داعشیان نیز منهدم گردیده است.

از سوی دیگر،​ نصرت‌الله جمشیدی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت، که بیش از ۲۶ جنگجوی داعش، به شمول ۲ تبعه خارجی و پنج تن از فرماندهان این گروه در نتیجۀ حملات هوایی نیروهای افغان در جوزجان کشته شدند.

به گفتۀ وی، صحبت‌الله، قاری شجاع معاون قاری حکمت، مسؤول عمومی داعش در زون شمال و مسؤول استخبارات این گروه در ولایت جوزجان، داملا حکیم، رئیس غنی و آغا رحیم فرماندهانی اند که کشته شده اند.

آقای جمشیدی، افزود که این حمله هوایی دیروز در ساحات کوتل اوستی و آق‌کمر ولسوالی درزآب ولایت جوزجان انجام شد که برعلاوۀ کشته‌شدن ۲۶ داعشی، بیش از ۲۰ تن دیگر آنان شدیداً زخم برداشته اند.

حملات نیروهای افغان در حالی بر مواضع داعش در جوزجان شدت یافته است که پیش از این برخی اعضای شورای ولایتی جوزجان و ولسوال درزاب از حضور جنگجویان فرانسوی و الجزایری در این ولسوالی خبر داده اند.

تا اکنون داعش در مورد این رویدادها چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG