لینک های دسترسی

Breaking News

پنج مرزبان یونانی به قاچاق مهاجران متهم شدند


پنج مرزبان یونانی به ظن همدستی با یک شبکۀ قاچاق انسان و انتقال غیرقانونی مهاجران از ترکیه به یونان متهم شدند.

این پنج منسوب پولیس سرحدی یونان روز سه شنبه ۳۰ می (نهم جوزا) از سوی سارنوالی شهر اوریستیادا برای بازجویی فراخوانده شدند.

یک روز پیش از این، بخش امور داخلی ادارۀ پولیس یونان گفت که پنج منسوب پولیس سرحدی به ظن اخذ رشوت و تخلف وظیفوی بازداشت شده اند.

پولیس یونان با نشر بیانیه‌ای گفته است که این پنج نفر به ۱۲مورد کمک برای انتقال غیرقانونی شمار نامعلوم مهاجران به ساحۀ دیدیموتیچو در شمال شرق یونان متهم شده اند.

در بیانیه آمده است: "تحقیقات تا کنون نشان داده است که این افسران کم از کم از ماه اکتوبر به اینسو با شبکه‌های قاچاق فعال در کشورهای همسایه به تماس بوده و به گونۀ غیرقانونی اقدامات یا ماموریت‌هایی را برای تسهیل وورد شهروندان غیراروپایی به کشور ما [یونان] انجام داده اند."

پولیس گفته است که مدارکی چون ۶۰ تلیفون، لیرۀ ترکی و بانکنوت‌های شماری از کشورهای آسیایی را از نزد این افسران پولیس کشف و ضبط کرده است.

در سال‌های اخیر، هزاران مهاجر و پناهجو، عمدتاً از سوریه، افغانستان و پاکستان در آرزوی رسیدن به اروپا و آغاز زندگی بهتر و مرفه، به گونۀ قاچاق و غیرقانونی از ترکیه وارد یونان می‌شوند.

افزایش گزمه‌های پولیس مرزی یونان در دریای اژه که بین ترکیه و یونان قرار دارد، عبور این مهاجران را به جزایر یونان دشوارتر ساخته است و اکنون اکثر مهاجران از مسیر دریای اورو که هم مرز با ترکیه است، وارد یونان می‌شوند.

یونان که از قبل در امتداد ۳۸ کیلومتر مرز آبی خود در دریای اورو حصار آهنین بنا کرده است، اکنون تصمیم گرفته است که در امتداد ۳۵کیلومتر دیگر این مرز آبی حصار آهنین به ارتفاع پنج متر بلند کند.

قرار است یونان تا سال ۲۰۲۶ این حصار آهنین مرزی را در امتداد مرز آبی خود با ترکیه به ۱۰۰ کیلومتر گسترش دهد.

XS
SM
MD
LG