لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه کابل-بامیان به دلیل جاری‌ شدن سیلاب‌ها در پروان بسته شد


عکس (آرشیف)
عکس (آرشیف)

مقام‌های محلی ولایت پروان می‌گویند که در اثر باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب‌ها، شاهراه کابل_بامیان در درۀ غوربند این ولایت بر روی ترافیک بسته شده است.

شماری از راننده‌های مسیر کابل-بامیان می‌گویند که هم اکنون بارندگی شدید در ولسوالی‌های سیاه گرد و شینواری این ولایت جریان دارد و این سیلاب‌ها جاده عمومی کابل-بامیان را مسدود کرده است.

اکوگل محمدی، ولسوال سیاه گرد غوربند روز شنبه ۵ اکتوبر (۱۳ میزان) به صدای امریکا گفت: "از حوالی ساعت ۴ صبح امروز باران شدید آغاز شد و تا کنون نیز بارندگی جریان دارد و حدود ۴ کیلومتر سرک در ساحات پل آشاوه، اشترشهر و شینواری تخریب شده است."

ولسوال سیاه گرد افزود که در حال حاضر وسایط کمکی به ساحه فرستاده شده و تلاش برای بازگشایی این راه جریان دارد. آقای محمدی اما افزود که به دلیل ادامۀ بارندگی‌های شدید کار بازگشایی این شاهراه به کندی پیش میرود.

شماری از مسافران و رانندگان مسیر کابل-بامیان نیز ادعا دارند که از ساحه پل متک تا بازار ولسوالی سیاه گرد حدود ۶۰۰ موتر مسافربری و باربری، گیر مانده اند.

احمد حسین، یکی از رانندگان این مسیر به صدای امریکا گفت: "شش تا هفت صد موتر گیر مانده. سرک به کلی مسدود است. هنوز سیلاب‌ها جریان دارد و فقط یک اسکواتر در ساحه کار می‌کند."

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG